Biuro wirtualne i adres dla firmy

Wedle polskiego prawa każda firma i działalność gospodarcza musi dysponować fizycznym adresem swojej siedziby. Przy rejestracji musimy wskazać adres naszej działalności i tytuł prawny do wskazanego lokalu. Przepisy państwowe nie biorą pod uwagę, że większość dokumentacji czy rozliczeń wykonywana jest obecnie za pomocą komputerów - nie oznacza to jednak, że musimy wynajmować specjalny lokal, w którym powstanie siedziba naszej firmy. Skorzystać możemy bowiem z tak zwanego biura wirtualnego - usługa wynajęcia miejsca prowadzenia działalności, która może nam zagwarantować zarówno przestrzeń biurową, jak i zespół wykwalifikowanych pracowników. 

Adres dla firmy i zalety wirtualnego biura Warszawa

Usługa prowadzenia tak zwanego e-biura cieszy się coraz większa popularnością w Warszawie i jej bezpośrednich okolicach. Wyjątkiem nie są tutaj bemowo, Wola czy Bielany, na terenie których także możemy korzystać z tego rodzaju usług. Pracownicy wirtyualnego biura zajmą się nasza korespondencją, przyjmą interesantów  i prześlą nam najważniejsze dokumenty - w niektórych przypadkach możliwe jest także uruchomienie dedykowanego numeru telefonu, który kojarzony będzie z naszym przedsiębiorstwem. Czy taka usługa jest legalna w świetle prawa? Najczęściej pojawiającym się warunkiem jest zgoda właściciela lokalu na podnajmowanie go innym osobom i interesentantom e-biura. Warto jednak sprawdzić, czy nasz rodzaj działalności może korzystać z tego rodzaju rozwiązań. 

Kiedy warto zdecydować się na pomoc wirtualnego biura? Jest to dobry pomysł w przypadku chociażby sklepów internetowych, freelancerów, kancelarii prawnych czy zagranicznych spółek. Łączy je to, że do funkcjonowania potrzebują one jedynie wspomnianego wcześniej adresu. Wirtualne biuro ma także wiele zalet, które mogą skusić początkujących przedsiębiorców. Zaliczyć do nich należy chociażby oszczędności finansowe (na przykład na wyposażeniu), outsourcing czy pomoc w zrozumieniu zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone