Co kupić dziecku na komunię? Lista propozycji

Przyjęcie komunii świętej po raz pierwszy to wielkie wydarzenie dla każdego katolika. To ważny dzień z punktu widzenia tej wiary. Obecnie do pierwszej komunii przystępują dzieci z drugiej albo trzeciej klasy szkoły podstawowej. Nieodłącznym elementem takiego wydarzenia, od wielu lat, jest obdarowanie dziecka, które podchodzi do komunii, drobnym prezentem. Niektórzy z kolei odchodzą od „drobnego prezentu” i decydują się na całkiem spore wydatki. Zobaczcie, jakie prezenty na komunię warto wybierać dla dzieci.

Szukacie stroju na komunię?

Jakie prezenty wybierać?

Według tradycji chrześcijańskiej – wszystkie prezenty, którymi obdarowuje się dziecko, które przyjęło sakrament Eucharystii, powinny być związane albo odnosić się do wiary. Nie oszukujmy się jednak, ponieważ coraz więcej osób odchodzi od tego zwyczaju i dzieci na komunię dostają pieniądze, elektronikę czy inne gadżety. Dlatego zebraliśmy kilka propozycji, które odnoszą się i nie odnoszą się do wiary, aby każdy mógł wybrać to, co jemu wydaje się najbardziej słuszne. Zobaczcie nasze propozycje.

Prezenty związane z wiarą

Oto lista prezentów związanych z wiarą, które warto kupić i podarować dziecku, które pierwszy raz przyjęło komunię świętą:

  1. Pismo Święte – najważniejsza księga dla katolików. Biblia to coś, co powinno dostać każde dziecko, które przystąpiło do sakramentu komunii świętej. W sklepie z dewocjonaliami albo księgarniach możemy znaleźć wiele różnych rodzajów Pisma Świętego. Jedne mniej lub bardziej zdobione, kieszonkowe, dużych rozmiarów, specjalne wydania i wiele, wiele więcej. To świetny prezent na upamiętnienie tego ważnego dnia. Cena mieści się zazwyczaj w przedziale od 50 do 200 złotych, w zależności od tego, jaki rodzaj Biblii wybierzemy.
  2. Łańcuszek z medalikiem – drugim najczęściej wybieranym prezentem jest łańcuszek z medalikiem z wizerunkiem świętego albo krzyżykiem. To prezent dość uniwersalny, bo świetny zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Kruszec można wybrać według upodobań osoby, którą będziemy obdarowywać albo warto ustalić to z rodzicem dziecka, które komunię przyjmuje. Częstą praktyką jest także wybieranie medalików z imiennym patronem dziecka. Ciężko uśrednić cenę tego prezentu, ale zazwyczaj to koszt od około 150 złotych, nawet do 600 złotych.
  3. Różaniec – trzecią propozycją może być ładny różaniec, który również można całkowicie dopasować do płci i preferencji dziecka, które będziemy obdarowywać. Można wybrać metalowe, drewniane, kolorowe, pachnące różańce – jest tego całkiem sporo. Można go kupić w sklepie z dewocjonaliami. Co ciekawe, takiego rodzaju prezent może być również wykonany ze... złota. Trzeba jednak liczyć się, że jego cena może sięgać do 1000 złotych, a nawet więcej. Średnio jednak koszt takiego różańca to od ok. 50 złotych do 200 złotych.

Prezenty niezwiązane z wiarą

Nie można się oszukiwać – najczęściej kupuje się teraz prezenty, które nie są związane z wiarą. Wszystko dlatego, że jest tu możliwie dużo więcej rzeczy do wyboru. Zobaczcie prezenty, które podczas komunii widać najczęściej:

  1. Pieniądze – nikogo nie dziwi to, że na pierwszym miejscu są pieniądze, ponieważ to prezent niewymagający, bardzo asekuracyjny, bo przecież nie wiadomo, co kupią pozostali goście, prawda? W dodatku jest sto procent pewności, że dziecku się taki prezent spodoba – będzie mogło kupić sobie to, czego tylko potrzebuje.
  2. Rower – to już prezent nieco droższy, ale od wielu lat popularny. Wiele dzieci marzy o tym, żeby dostać porządny, nowy rower. Nadal, mimo rozwoju technologii i zainteresowania się komputerami i tabletami, dzieci chcą mieć coś, co pozwoli im w najlepsze bawić się na świeżym powietrzu, a rower (albo hulajnoga) pozwalają na to rozwiązanie. Warto pamiętać, aby wybierać model dość klasyczny – bez specjalnych ozdobników, które znudzą się dziecku za ok. 5 lat. Warto zapytać rodziców dziecka, jaki rodzaj roweru mógłby się im spodobać, aby mieć pewność, że będzie zadowolone. Cena mieści się w przedziale od 700 złotych do 2000 złotych.
  3. Biżuteria – to będzie prezent na lata, jeśli tylko zdecydujemy się na coś nieco bardziej uniwersalnego. Oprócz zawieszek ze świętymi, zawsze można zdecydować się na klasyczną biżuterię np. naszyjnik czy bransoletkę, które będą służyły obdarowanemu przez długie lata. Warto zapytać rodziców dziecka czy np. ma ono przekłute uszy, aby i w tym przypadku nie popełnić jakiegoś błędu, który sprawi, że prezent będzie nieużytkowy i nietrafiony. W zależności od tego, ile zamierzamy kupić, z jakiego rodzaju kruszcu, czy kupujemy pierścionek czy bransoletkę, tak będzie się zmieniała cena takiego prezentu. Przyjmijmy, że to koszt od ok. 100 złotych do 700 złotych.
  4. Kurs – to prezent, o którym słychać coraz częściej. Jest to prezent niematerialny, który dziecko powinno bardzo docenić, jeśli się wyjątkowo czymś interesuje albo chciałoby się zajmować. To mogą być kursy wyszukane, ale mogą być również całkiem proste. Można wykupić kurs obcego języka, kurs jeździectwa, kurs szycia czy czegokolwiek innego, co mogłoby zainteresować dziecko. W zależności od tego, na co konkretnie się zdecydujemy, cena będzie się zmieniała.
  5. Zegarek – bardzo tradycyjny prezent, który od wielu, wielu lat jest wykorzystywany w przypadku komunii. Dostawali go nasi dziadkowie, rodzice, dostaliśmy my, a teraz będzie dostawało kilka kolejnych pokoleń. Ponadczasowy prezent, po który warto sięgnąć. To może być zegarek klasyczny albo elektroniczny, ale z pewnością się przyda, żeby nigdy nie usłyszeć „zegarka na komunię nie dostałeś?”. Cena w tym momencie może być naprawdę różna – wahać się od 200 złotych, nawet do kilku tysięcy, jeśli zdecydujemy się np. na smartwatch’a.
  6. Elektronika – tutaj warto wrzucić telefony, tablety, wszelkiego rodzaju inne elektroniczne rzeczy, bo teraz takich prezentów jest akurat najwięcej. Świetna okazja na sprawienie dziecku nowego laptopa, zakup tableta albo pierwszego telefonu. To może być prezent od kilku osób, ale jeśli ktoś chce – może spróbować go kupić samodzielnie. Istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko bardzo się z tego ucieszy. Warto jednak zapytać rodziców o to, czy w ogóle wyraża zgodę na takiego rodzaju prezent.
  7. Książki – wiele dzieci ucieszy się z tego prostego prezentu, jeśli jest osobą, która uwielbia czytać i interesuje się różnymi rzeczami, które w książkach można znaleźć. Można samodzielnie kupić kilka tytułów albo kupić bon do wykorzystania w jakiejś konkretnej księgarni. Naprawdę polecamy ten prezent, bo poszerza horyzonty.

Oczywiście propozycji prezentów jest znacznie, znacznie więcej – drony do teraz popularne prezenty, czytniki e-booków, odtwarzacze muzyczne, trampolina, akcesoria plastyczne, bilety na mecze i koncerty. Generalnie, ile osób – tyle pomysłów. Polecamy jednak wszystkie konsultować z rodzicami dziecka, aby nie przesadzić i po to, aby uniknąć powtórzonych zakupów. I warto pamiętać, aby żadne prezenty nie zatarły tego podniosłego momentu, dla którego wszyscy spotykają się na tym wydarzeniu.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone

x