Crossfit

Dbanie o zdrowie może przybierać dziesiątki najróżniejszych form. Coraz więcej osób zdaje sobie na przykład sprawę z korzyści, które płyną z regularnych ćwiczeń czy aktywnych form wypoczynku. Doskonale widać to w parkach czy na ścieżkach rowerowych, gdzie codziennie dziesiątki osób amatorsko uprawiają jogging czy jazdę na rowerze. Możliwości dbania o swoją fizyczną tężyznę nie brakuje także w dużych ośrodkach miejskich, czego doskonałym przykładem może być właśnie Warszawa, na której terenie znajdziemy między innymi boiska, hale, siłownie, baseny, parki trampolin czy strefy fitness. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wyspecjalizowane treningi i miejsca, które pozwalają na ćwiczenia w grupach. Dzięki temu zyskujemy dodatkową motywację i możemy ćwiczyć razem z naszymi znajomymi czy przyjaciółmi. Doskonałym przykładem może być tutaj crossfit, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością w Warszawie i okolicach. Na czym polega i kiedy warto zacząć go uprawiać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej.

Sale do crossfitu i trener personalny crossfitu Warszawa

Crossfit to specyficzny plan treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście zdolności siłowych. Podczas treningu ćwiczący rozwija przede wszystkim siłę mięśni, które zwiększają swoją masę. Trening prowadzony jest bez przerw i obejmuje między innymi konkretną ilość powtórzeń danego ćwiczenia (z akcesoriami lub ciężarem własnego ciała). Optymalne przygotowanie planu treningowego nie jest więc łatwe i wymaga od ćwiczącego odpowiedniego przygotowania. Nic więc dziwnego, że spore zainteresowanie budzą usługi trenerów personalnych, którzy mogą nam pomóc w dopasowaniu treningu crossfitowego do naszych oczekiwań i możliwości. W Warszawie znajdziemy również sporo specjalnych sal i siłowni, które przystosowane są do tego rodzaju treningu. Ceny są bardzo różne i zależą między innymi od długości karnetu czy naszych profitów w miejscu zatrudnienia.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone