Czym są e-booki i na czym je czytać? Jak korzystać z elektronicznych książek?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 20.03.2023 - data edycji: 20.03.2023

Z najnowszych technologii i jej zdobyczy korzysta dziś prawie każdy z nas, a nowoczesne rozwiązania coraz odważniej wkraczają w najróżniejsze sfery naszego życia. Rewolucja dosięgnęła także książek i dokumentów, które dziś bardzo często spotkać możemy w formie elektronicznej i nikogo nie dziwią już zarówno faktury online, jak i e-booki. Szczególne zainteresowanie w ostatnich latach budzą zwłaszcza te ostatnie, które są coraz ciekawszą alternatywą dla książek papierowych. Okazuje się bowiem, że mają sporo niezaprzeczalnych zalet, którymi zachwyceni są użytkownicy popularnych formatów elektronicznych książek. Czym są e-booki i gdzie można je kupić? Jak najwygodniej z nich korzystać? Poniżej znaleźć możecie odpowiedzi na te pytania.

Czym właściwie jest e-book?

Miłośnicy książek kilka lat temu przeżyli prawdziwą rewolucję. Za pośrednictwem internetu doszło bowiem do upowszechnienia się elektronicznych wersji książek papierowych, czyli niezwykle popularnych e-booków. Zastanawiając się nad ich fenomenem, nie sposób nie wspomnieć o zaletach, takich jak niewielki rozmiar, powszechna dostępność czy ogromna swoboda korzystania z takich dzieł kultury. Ponadto obecne e-booki niczym nie odbiegają od swoich papierowych odpowiedników i są dobrym sposobem na przykład oszczędzanie papieru, podróż czy też dla osób, które często się przeprowadzają i uciążliwe jest dla nich zabranie całej swojej biblioteczki. Wielu początkujących użytkowników elektronicznych książek zastanawia się, skąd brać książki i na czym je czytać. Poniżej znaleźć możecie przydatne wskazówki, które ułatwią rozpoczęcie przygody z e-bookami.

Na czym czytać e-booki i jak je zdobywać?

W pierwszej kolejności warto tutaj wspomnieć o ogromnej dostępności książek w wersji elektronicznej, które nabyć możemy w dziesiątkach wirtualnych księgarni, które obsłużą nas automatycznie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W sieci znajdziemy również serwisy, gdzie niektóre z książek dostępne są całkowicie za darmo, czego doskonałym przykładem może być inicjatywa biblioteki internetowej Wolne Lektury. Ważną kwestią dla użytkowników jest także wygoda korzystania - ebooki można bowiem wygodnie czytać na przykład za pośrednictwem telefonu, tabletu czy specjalnego czytnika. Te ostatnie w niektórych przypadkach oferują nawet wyświetlacz zbliżony fakturą i wyglądem do prawdziwego papieru (na przykład Amazon Kindle). Okazuje się więc, że przygodę z elektronicznymi książkami możemy rozpocząć za pomocą naszego smartfona i darmowych książek, które dostępne są w sieci. Pomocne na początek mogą okazać się również aplikacje do czytania e-booków, które znajdziemy zarówno w Google Play, jak i App Store.

Szukasz innej formy rozrywki? Sprawdź gry planszowe i puzzle

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone