Domy na zgłoszenie

Warszawski rynek nieruchomości cieszy się ogromną popularnością. Wpływ na to ma wiele czynników - wśród nich wydaje się wyróżniać chociażby rosnąca populacja stołecznego miasta i całej aglomeracji. Przekłada się to także na rynek mieszkań - coraz więcej osób decyduje się także na budowę domu. W większości przypadków wiąże się to z koniecznością spełnienia określonych warunków i formalności. Okazuje się jednak, że niektóre z nich wybudować możemy na tak zwane zgłoszenie (bez pozwolenia). Jakie warunki trzeba wówczas spełnić? Budowie na zgłoszenie podlegać może dom, którego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których został zaprojektowany (zarówno całoroczny, jak i letniskowy). Pozwolenia nie wymaga także domek lub garaż, którego powierzchnia nie przekracza 35 metrów kwadratowych (ilość takich nieruchomości nie może być większa niż dwie na 500 metrów kwadratowych). W przypadku zgłoszenia nie trzeba również czekać na decyzję - po 21 dniach mija bowiem termin tak zwanej milczącej zgody i wówczas rozpocząć można prace budowlane. 

Budowa bez pozwolenia Warszawa

W pierwszej kolejności warto oczywiście zadbać o architekta, który zaprojektuje nieruchomość i pozwoli nadać naszym pomysłom realnego kształtu. Warto także wybrać firmę budowlaną, która zacznie wspomniany projekt wdrażać w życie. Równie ważne są sklepy i punkty sprzedaży materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Wszystkie powyższe firmy i branże bez trudu znaleźć można na łamach naszego katalogu lokalnych przedsiębiorstw. Obejmuje on zarówno wszystkie dzielnice Warszawy (Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz), jak i podwarszawskie miejscowości i miasta (między innymi Otwock, Józefów, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice). 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone