Endokrynolog

Niestety nie wszystkie poważne schorzenia zwiastowane są przez objawy, które samym swoim pojawieniem wzbudzają nasz niepokój. Zdarza się bowiem, że początki poważnej chory nie zwiastują niczego groźnego, czego doskonałym przykładem mogą być problemy z tarczycą, z którymi boryka się coraz więcej osób. Jakie objawy powinny wzbudzać nasz niepokój? Do najpopularniejszych należą: nagłe wahania masy ciała (zwłaszcza problemy ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów), zmiany skórne (trądzik i wysypki), uczucie senności, nadmierna nadpobudliwość, problemy z libido, uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, wypadanie włosów, obrzęki kończyn, zaburzenia cyklu miesięcznego u kobiet czy powracające i długo utrzymujące się bóle głowy. Tak szerokie spektrum objawów choroby i zaburzeń pracy tarczycy sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę u specjalisty. W tym przypadku mowa o endokrynologach, których na szczęście nie brakuje zarówno w samej Warszawie, jak i w miejscowościach całego województwa mazowieckiego. Jakiego badania może zlecić endokrynolog i na jakie badania powinniśmy być gotowi? Poniżej znaleźć można odpowiedzi na te pytania.

Badania tarczycy, niedoczynność i nadczynność tarczycy, leczenie hashimoto Warszawa

Specjalistyczne badania tarczycy połączone z diagnostyką bardzo często ujawniają choroby i nieprawidłowości związane z funkcjonowanie, naszego ciała. Do najpopularniejszych należą między innymi: problemy z trzustką (cukrzyca), choroby tarczycy (nadczynność i niedoczynność), niezdolność do utrzymania ciąży, problemy z nadmiernym owłosieniem lub łysieniem, nadmierna potliwość, ginekomastia, choroby przysadki mózgowej czy zaburzenia psychiczne na tle hormonalnym. Jakie badania specjalistyczne może zlecić endokrynolog? Przede wszystkim skierowani zostaniemy na badania krwi, które mogą określić poziom ważnych enzymów czy hormonów. Badaniem pogłębiającym diagnostykę jest także USG tarczycy, które pozwala na sprawdzenie, czy z naszym organizmem na pewno wszystko w porządku. Ile kosztuje wizyta u endokrynologa? Wiele zależy tak naprawdę od tego, jaki jej zakres nas interesuje. Na badanie do specjalisty może nas także skierować lekarz pierwszego kontaktu.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone