Faszynowanie

Odpowiednia pielęgnacja stawów, jeziorek, oczek wodnych, rzek, rowów i innych cieków jest niezwykle ważna - zwłaszcza w przypadku posiadaczy działek, którzy bezpośrednio graniczą z tego rodzaju tworami wodnymi. Nie zawsze jednak są oni w stanie w sposób samodzielny poradzić sobie z ich właściwym zabezpieczeniem i ochroną. Odpowiedzią na tego rodzaju problemy może być faszynowanie - naturalna metoda umacniania brzegów zbiorników wodnych. Do jej zalet należy przede wszystkim wysoka skuteczność, naturalne materiały i trwałość. Faszynowanie najczęściej polega na umocnieniu brzegu drewnianymi kołkami, które wbijane są co kilkadziesiąt centymetrów. Między nimi natomiast umieszcza się przeplataną faszynę, które najczęściej wykonana jest z wikliny wierzbowej, pędów leszczyny, gałęzi dębu lub gałęzi drzew iglastych . Do tworzenia tego rodzaju umocnień niezbędna jest zazwyczaj także koparka lub innego rodzaju sprzęt ciężki. Faszyna zmniejsza ryzyko wylania rzeki i zabezpiecza brzeg przed jego podmywaniem. 

Regulacja rzek i rowów Warszawa

Firmy zajmujące się fachowym faszynowaniem znajdziemy również na terenie Warszawy. Zasięgiem ich usług objęte są wszystkie stołeczne dzielnice: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz. W zakresie usług przedsiębiorstw znajdziemy także regulację rzek, wykopywanie stawów, pogłębianie istniejących zbiorników wodnych czy udrażnianie rowów. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach mogą okazać się niezbędne stosowne pozwolenia na zmiany i wykopy. Ile kosztuje faszynowanie i inne usługi melioracyjne? Ich ceny są bardzo różne i wpływ na nie mają chociażby zakres wybranych przez nas usług i wielkość zbiornika, który chcemy zabezpieczyć. Wstępny kosztorys warto więc ustalać z firmą, na której usługi się zdecydujemy.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone