Ile jest ulic w Warszawie?

Zastanawialiście się kiedyś, ile w Warszawie znajduje się ulic, uliczek, alejek i placów? Ile łącznie kilometrów posiada sieć drogowa w tym wielkim mieście? My już wiemy, dlatego postanowiliśmy się taką wiedzą podzielić. Zobaczcie najważniejsze informacje, które dotyczą dróg znajdujących się w stolicy. 

Ile jest ulic w Warszawie? 

W Warszawie znajduje się aż... 5 182 nazwane ulice, aleje, ronda i place. Cała ta sieć drogowa ma łączną długość 2 837 kilometrów. Dla porównania, w roku 1995, nazwanych ulic i placów było ok. 4 200. 

Najstarsze ulice znajdują się w okolicach Starego Miasta, a najdłuższą ulicą w Warszawie w tym momencie jest Wał Miedzeszyński. Największym placem z kolei jest pl. Defilad. Najbardziej znane ulice w Warszawie? Aleje Jerozolimskie, Krakowskie Przedmieście, Marszałkowska czy Nowy Świat. Najwięcej ulic znajdziemy w dzielnicy Wawer, która spośród wszystkich dzielnic w Warszawie ma największą powierzchnię. Najmniej ulic z kolei jest na Pradze Północ. Dla porównania – w tej pierwszej jest ulic ponad 600, a w tej drugiej zaledwie ponad 100. Największe zagęszczenie ulic ma Śródmieście (24 ulice na kilometr kwadratowy), a najmniejsze Wilanów (zaledwie 6 ulic na kilometr kwadratowy). 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone

x