Jak dodać zdjęcie na Instagram na telefonie i komputerze?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 17.03.2023 - data edycji: 17.03.2023

Instagram to platforma społecznościowa, która pochwalić się może milionami użytkowników z całego świata. Dzięki niej możemy zarówno przeglądać filmy i zdjęcia innych osób, jak i samodzielnie publikować własne materiały, co pozwala nam dzielić się nimi z całym światem. Samo dodanie zdjęcia może jednak sprawiać problemy, zwłaszcza w przypadku nowych użytkowników, którzy nie znają wszystkich opcji i funkcjonalności Instagrama. Dziś nasze zdjęcia dodać możemy za pośrednictwem aplikacji mobilnej i komputera, a poniżej znajdziecie krótkie poradniki, które krok po kroku przeprowadzą nas przez te procesy.

Jak dodać zdjęcie na Instagram na telefonie?

Oczywiście dodawanie i publikowanie zdjęć na instagramie jest możliwe dopiero po założeniu konta i zalogowaniu się na nie. Większość osób korzysta z Instagrama za pośrednictwem smartfona, więc warto rozpocząć od poradnika dotyczącego właśnie urządzeń mobilnych. Po otworzeniu aplikacji wybieramy opcję “+”, którą znajdziemy w dolnej części ekranu. Mamy tu możliwość wyboru, czy publikowany przez nas materiał ma być postem, czy na przykład relacją. Teraz wybieramy zdjęcie, które chcemy dodać (na przykład z galerii naszego telefonu, choć mamy możliwość również zrobienia go w chwili dodawania). Teraz kadrujemy zdjęcie i wybieramy, jak ma wyglądać kadr dodawanego zdjęcia. Do naszego zdjęcia na tym etapie dodać możemy tagi, lokalizację i opis, które będą widoczne dla innych użytkowników serwisu. Mamy również możliwość nałożenia na zdjęcie filtru czy jego edycję. Po dokonaniu zmian wystarczy kliknąć opcję “Udostępnij”, a nasze zdjęcie dodane zostanie na Instagram.

Jak dodać zdjęcie na Instagram na komputerze?

Od pewnego czasu zdjęcia na Instagramie dodawać możemy również za pośrednictwem naszego komputera (z poziomu przeglądarki internetowej). W tym celu należy przejść na stronę Instagrama i zalogować się na nasze konto. Teraz wybieramy opcję “+”, która znajduje się w lewej dolnej części ekranu. Naszym oczom ukaże się wówczas okienko, które pozwoli na dodanie zdjęcia z dysku naszego komputera. Za pomocą myszki dokonujemy kadrowania zdjęcia, a w następnym kroku możemy dodać do zdjęcia lokalizację, opis czy tagi. Teraz pozostało nam jedynie opublikować zdjęcie, a cały proces wygląda bardzo podobnie do tego ze smartfona. Podsumowując, dodawanie zdjęć na Instagrama jest banalnie proste i poradzą sobie z nim osoby, które na co dzień nie korzystają z mediów społecznościowych. Platforma może się więc okazać świetnym sposobem na wyrażanie siebie w sieci.

Chcesz zrobić profesjonalne zdjęcie na Instagramie? Sprawdź aparaty fotograficzne lub oferty sesji zdjęciowych

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone