Jak efektywnie uczyć się zdalnie? Sposoby na zwiększenie wydajności nauki online

Pandemia sprawiła, że rozwój technologiczny usług online znacząco się rozwinął. Miało to oczywiście niebagatelny wpływ także na rozwój kursów online i lekcji zdalnych, z których dziś skorzystać może niemal każdy. Tego rodzaju edukacja nie ogranicza się do najmłodszych, a swoje usługi przez internet oferują dziś między innymi szkoły językowe i kursy doszkalające. Wiele osób ma jednak problem z utrzymaniem koncentracji czy efektywną nauką w mieszkaniu, gdzie czeka na nas mnóstwo rozpraszaczy. Jak zwiększą swoją wydajność i skupienie podczas zdalnych lekcji i kursów? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych porad.

Przygotuj się do testu na prawo jazdy online!

Wybierz miejsce nauki i stwórz plan

W pierwszej kolejności warto wybrać miejsce, w którym zamierzamy się uczyć. Dobrze, aby było to miejsce wygodne i nieznajdujące się na przykład w naszej sypialni. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone i wentylowane, co zapewni nam komfortowe warunki pracy czy nauki. Warto również zadbać o to, aby unikać rozpraszaczy - na czas nauki warto wyciszyć telefon, wyłączyć media społecznościowe i nie uruchamiać radia czy telewizora. Nauka zdalna może być chaotyczna, a brak szybkich postępów może osłabić nasza motywację. Zminimalizować te zjawiska można poprzez stworzenie planu nauki. Warto określić czas nauki każdego dnia i zapisać sobie codzienne cele, które chcemy osiągać. Nasz plan powinien uwzględniać przerwy na posiłki, odpoczynek i czas wolny - zmęczenie i senność znacząco zmniejszą bowiem naszą wydajność.

Ucz się w grupie i korzystaj z różnych narzędzi

Nauka może być różnorodna, a do polepszania swoich wyników możemy wykorzystywać różne narzędzia. Online skorzystać możemy z testów, lekcji wideo, quizów czy materiałów tekstowych. Pomocna może się również okazać praca w grupach (na przykład podczas nauki języków obcych, gdy możemy porozmawiać z wykorzystaniem nowo zdobytej wiedzy). Z kolegami z kursu czy klasy dzielić się możemy także notatkami, materiałami i wspólnie rozwiązywać zadania. Wykorzystanie powyższych technik sprawi, że nauka będzie o wiele ciekawsza i łatwiej unikniemy znużenia tematem.

Zadbaj o swoją kondycję i właściwą dietę

Kluczowe dla zachowania skupienia na wysokim poziomie jest też utrzymanie odpowiedniej diety, która powinna być lekkostrawna i pożywna. Tłuste posiłki i słodycze mogą sprawić, że będziemy czuli się senni i zdekoncentrowani. W chwilowym pobudzeniu pomóc może kawa, ale nie należy przesadzać z ilością spożywanej kofeiny. W przerwach i po nauce warto uprawiać aktywność fizyczną. Ćwiczenia, biegi, spacery czy wizyta na basenie pomogą naszej głowie odpocząć i zregenerować siły umysłowe przed kolejnym dniem nauki. Raz na jakiś czas warto również zrobić sobie dzień lub dwa przerwy, a świetną okazją do tego może być na przykład weekend.

Zajęcia online oferują na przykład szkoły językowe i szkoły prywatne

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone