Jak korzystać z aplikacji Uber, Freenow i Bolt? Tanie przejazdy przez aplikację

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 31.03.2023 - data edycji: 31.03.2023

Przemieszczanie się za pomocą taksówek jest dzisiaj popularne jak nigdy wcześniej, zwłaszcza że opcje szybkich i stosunkowo tanich przejazdów mamy dziś dosłownie pod ręką. Mowa tu o mobilnych aplikacjach, które pozwalają nam na zamówienie dojazdu pod wskazany adres i bezgotówkowe płatności. Do najpopularniejszych aplikacji i usług tego typu w naszym kraju należą Uber, FreeNow i Bolt. Jak z nich korzystać? Jak założyć konto i już dziś zamówić tani przejazd? Poniżej znajdziecie zarówno przydatne wskazówki, jak i informacje na ten temat.

Czy warto korzystać z przejazdów zamawianych przez aplikację?

Dzisiejsza komunikacja i szybkie przemieszczanie się są zależne w dużej mierze od transportu samochodowego. Nic więc dziwnego, że codziennie na polskie drogi wyjeżdżają dziesiątki tysięcy kierowców. Zdarza się jednak, że nasz pojazd nie chce się uruchomić lub nie mamy możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej czy zastępczej. Wówczas z pomocą przychodzą firmy świadczące usługi w zakresie przejazdów zamawianych przez aplikację. Najpopularniejszymi w naszym kraju wydają się obecnie Uber, Bolt i FreeNow. Ich klienci cenią sobie szybkość działania, niskie ceny czy możliwość swobodnego podróżowania we wskazane przez nas miejsca, a przewoźnicy ci cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w dużych miastach. Jak działają takie aplikacje i jak założyć w nich konto?

Jak korzystać z aplikacji Bolt, Uber czy FreeNow?

Działanie wszystkich trzech powyżej wskazanych aplikacji jest w gruncie rzeczy bardzo podobne. W pierwszej kolejności należy oczywiście pobrać wybraną przez nas aplikację ze Sklepu Play lub App Store. Teraz należy się zarejestrować i dodać metodę płatności bezgotówkowych (może to być na przykład karta debetowa lub płatnicza). Od tej pory możemy zamawiać przejazdy i wskazywać cele, do których chcemy się udać. Wystarczy w aplikacji wpisać docelowy adres i adres naszego odbioru (wybrać możemy też typ przejazdu). Aplikacja powie nam już na tym etapie, ile będzie kosztował nasz kurs. Teraz należy potwierdzić przyjazd i poczekać na kierowcę - aplikacja powie nam, kiedy przyjedzie i jakim samochodem (poznamy także numer tablicy rejestracyjnych pojazdu). Po przejeździe możemy ocenić kierowcę i nasze wrażenia ogólne, a z naszego konta pobrana zostanie stosowna opłata.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone