Jak nauczyć się grać na gitarze przez internet? Kursy i aplikacje mobilne

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 28.03.2023 - data edycji: 28.03.2023

Muzyka łagodzi obyczaje i pozwala nam na artystyczne wyżycie się. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej sięgamy po instrumenty muzyczne i w ten sposób spędzamy swój wolny czas. Wydobywanie pięknych dźwięków z instrumentu i nauka nowych utworów potrafią być niezwykle relaksujące i uspokajające. Zacząć należy jednak od opanowania podstawowych chwytów czy zasad gry na gitarze, co dziś możemy zrobić bez konieczności wychodzenia z naszego mieszkania. Wszystko dzięki lekcjom online, kursom internetowym czy mobilnym aplikacjom, które pozwalają nam uczyć się gry w domowym zaciszu. Od czego zacząć naszą przygodę z gitarą i jak drogie są prywatne szkolenia muzyczne online?

Wybierz odpowiedni instrument

Początkujący gitarzyści i osoby, które nigdy nie miały styczności z tym instrumentem, swoją przygodę zacząć mogą przez internet, gdzie znajdą sporo poradników i narzędzi, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności muzycznych. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest oczywiście wybór instrumentu, a nasza gitara powinna być odpowiednia dla naszego stylu gry, preferencji muzycznych czy gatunku ulubionej muzyki. Do wyboru mamy między innymi gitary akustyczne, elektryczne, klasyczne czy basowe. Warto przy wyborze kierować się budżetem czy stopniem naszych obecnych umiejętności. Początkujący gitarzyści nie powinni wydawać na pierwszą gitarę zbyt dużo - może się bowiem okazać, że szybko zrezygnują z nauki lub wciągną się w grę na tyle, że będą potrzebowali o wiele bardziej zaawansowanego sprzętu.

Postaw na aplikację, nauczyciela lub pełen kurs

Kolejnym krokiem jest oczywiście wybór metody nauczania i tutaj zacząć możemy od bezpłatnych aplikacji mobilnych. Przeprowadzą nas one przez proces strojenia instrumentu, przygotowania do gry czy pomogą w opanowaniu pierwszych prostych chwytów i utworów. Bardziej zaawansowane programy (możemy także skorzystać z płatnych aplikacji) nauczą nas nowych i zaawansowanych technik, a regularne ćwiczenia czy filmiki szkoleniowe w internecie dopełnią naszą podstawową wiedzę na ten temat. Początkujący mogą rozpocząć swoją przygodę także od lekcji z profesjonalnym nauczycielem czy wykupieniem całego kompleksowego kursu, który pozwoli na zdobycie upragnionych umiejętności. Warto również rozważyć zajęcia online, które obecnie prowadzone są przez szkoły muzyczne z niemal całego kraju. Ile kosztuje nauka gry na gitarze? Wszystko zależy od usługi, która nas interesuje i jej zakresu. Ceny kompletnych kursów wahać się mogą od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone