Jak odzyskać hasło do konta osobistego i konta służbowego Microsoft?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 20.03.2023 - data edycji: 20.03.2023

Można zaryzykować tezę, że każdy użytkownik internetu korzysta z kont w różnych serwisach czy mediach społecznościowych. Większość z nas posiada wiele takich kont, a niektóre z nich są niezbędne do korzystania z dodatkowych usług, czego przykładami mogą być między innymi skrzynka pocztowa Outlook, platforma do zapisywania danych w chmurze OneDrive czy konto Xbox. We wszystkich wymienionych przypadkach niezbędne jest posiadanie konta Microsoft, które rzecz jasna zabezpieczone jest hasłem. Zdarza się jednak, że zapominamy tego kodu dostępu i nie możemy zalogować się na nasze konto osobiste lub służbowe. Na szczęście możemy wówczas skorzystać z opcji odzyskiwania hasła, a cała procedura zajmie nam maksymalnie kilka minut.

Odzyskiwanie hasła do konta osobistego Microsoft

Platforma Microsoft pozwala zarówno na zresetowanie hasła do konta służbowego, jak i osobistego. W tym drugim przypadku procedura jest bardzo prosta i wymaga od nas podjęcia zaledwie kilku kroków. W tym celu przejść należy na stronę logowania do konta Microsoft i wybrać opcję “Nie możesz uzyskać dostępu do konta?”. Teraz z wyskakującego okna wybrać należy opcję “Konto osobiste”, a kolejnym krokiem będzie podanie naszego adresu mailowego lub numeru telefonu (powiązanego z kontem). Tym samym wybieramy formę weryfikacji naszej tożsamości, która pozwoli na zresetowanie hasła. Po podaniu wszystkich danych i wpisaniu nowego hasła należy zapisać wprowadzone zmiany, a od tej pory obowiązywać będzie nowe hasło.

Odzyskiwanie hasła do konta służbowego Microsoft

Bardzo podobnie sytuacja wygląda także w przypadku odzyskiwaniu hasła do konta służbowego. Różnice wynikać mogą z zasad, które wprowadził administrator (na przykład pakietu Office, który powiązany jest z kontami danej organizacji). W celu zresetowaniu hasła skontaktować się można z administratorem sieci lub postępować tak, jak w przypadku konta prywatnego - z tą różnicą, że wybieramy sekcję “Konto służbowe”. Teraz będziemy zmuszeni do podania danych, które pozwolą na naszą weryfikację. Może się okazać, że nasz administrator nie pozwala na samodzielne zresetowania hasła - wówczas warto skontaktować się właśnie z zarządcą sieci.

Chcesz poprawić widoczność swojej firmy w sieci? Zadbaj o właściwe pozycjonowanie

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone