Jak pobrać i zainstalować mody do gry Minecraft? Konfiguracja gry i modyfikacje

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 29.03.2023 - data edycji: 29.03.2023

Lata mijają, a Minecraft nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. W uniwersum stworzonym z najróżniejszych sześcianów zakochały się miliony pasjonatów wirtualnej rozrywki z całego świata, a sama gra nieustannie się rozwija. Dla niektórych nie wystarczą jednak zmiany wprowadzane przez samą grę i decydują się na instalowanie modów, a warto dodać, że dziś możemy wybierać spośród tysięcy najróżniejszych modyfikacji. Wprowadzają one do gry nowe bloki, przedmioty, funkcje, elementy czy zwierzęta i potwory. Z poniższego poradnika dowiecie się, jak instalować mody i skąd można je pobrać, a wszystko to przełożyć się może na urozmaicenie rozgrywki i lepszą zabawę.

Wybierz mody, pobierz je i użyj specjalnego narzędzia

W pierwszej kolejności należy oczywiście zainstalować Minecrafta, kupując klucz na własność lub korzystając na przykład z abonamentu Xbox Game Pass, w ramach którego można bez ograniczeń grać w produkcję. Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie, jakie mody nas interesują i w którą część rozgrywki chcemy ingerować. Obecnie do naszej dyspozycji oddane są setki, jeśli nie tysiące modów, które wpływają na rozgrywkę, wygląd samej gry czy też wprowadzają zupełnie nowe formy zabawy. Mody pobrać możemy bezpośrednio z sieci, a wiodącymi stronami w tym zakresie są między innymi CurseForge czy Planet Minceraft. Pamiętać należy, aby pobierane przez nas mody były zgodne z posiadaną przez nas wersją gry (czasem wymagają one bowiem określonej czy zaktualizowanej wersji Minecrafta). Niezbędne do instalowania modów jest też narzędzie Minecraft Forge, które pobrać możemy z jego oficjalnej strony internetowej. Wystarczy pobrać instalator, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Skorzystać możemy także z jednego z dostępnych launcherów produkcji, a część z nich ma również wbudowaną funkcję importu modów i ich bezpośredniej implementacji. Modyfikacje możemy jednak zainstalować także ręcznie.

Ręczne instalowanie modów do Minecraft

Po pobraniu moda i zainstalowaniu Minecraft Forge możemy także dodawać modyfikacje ręcznie. W tym celu należy znaleźć folder, w którym zainstalowana jest nasza gra (najprościej zrobić to poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszy na skrót na pulpicie i wybranie opcji “Otwórz lokalizację pliku”). Najczęściej znajduje się on w lokalizacji C:/Users/nazwa_użytkownika/AppData/Roaming/.minecraft. Tam znajdziemy folder “mods”, gdzie wystarczy przekopiować pobraną modyfikację. Pamiętać należy, że plik ma rozszerzenie ".jar" lub ".zip". - inne prawdopodobnie nie będą działać poprawnie. Teraz nie pozostaje nic innego jak uruchomienie naszej gry i przetestowanie nowych modyfikacji. Pamiętajmy jednak, że nadmiar modów może powodować problemy ze stabilnością gry.

Szukasz innych ciekawych form rozrywki? Sprawdź sale zabaw w swojej okolicy. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone