Jak rozpoznać fałszywe bilety na wydarzenia i nie dać się oszustom?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 27.03.2023 - data edycji: 27.03.2023

W internecie kupić można dziś niemal wszystko i nie inaczej jest w przypadku imprez kulturalnych, koncertów czy dużych wydarzeń sportowych, a bilety na nie zakupić można zarówno za pośrednictwem oficjalnych stron takich przedsięwzięć, jak i poprzez pośredników. W tym przypadku musimy jednak uważać na nieuczciwych sprzedawców, którzy żerują na naszej nieuwadze i starają się zarobić na naszej chęci uczestniczenia w danym widowisku. Zazwyczaj sprzedają oni wówczas fałszywe bilety lub starają się spieniężyć kopie oryginalnych wejściówek. Jak rozpoznać fałszywe bilety? Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę?

Dlaczego dajemy nabrać się na fałszywe bilety?

Wydawałoby się, że w dobie wielu bezpiecznych rozwiązań i oficjalnych sklepów niełatwo jest wpaść w pułapkę zastawioną przez oszusta. Okazuje się jednak, że metody nieuczciwych sprzedających także są niezwykle wyrafinowane i potrafią uśpić czujność nawet najbardziej doświadczonych użytkowników sieci. Przede wszystkim naszą uwagę przyciągają promocje i niskie ceny, które zazwyczaj są jedynie przynętą oszusta, a on sam znika chwilę po naszym przelewie. Znacznie groźniejsze są jednak bilety oferowane na chwile przed samym wydarzeniem (na przykład przed ważnym meczem czy dużym koncertem). Ich ceny potrafią być wówczas bardzo wysokie, a my sami gotowi jesteśmy sporo przepłacić. Wówczas bardzo łatwo naciąć się na ofertę internetowego oszusta. Jak jednak rozpoznać fałszywe wejściówki?

Jak rozpoznać fałszywy bilet?

Jest kilka sposobów na szybkie sprawdzenie i weryfikację biletu. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że wejściówkę nabywamy od oficjalnego sprzedawcy lub zaufanego dystrybutora (sprawdzić można też opinie innych klientów). Prawie każdy bilet ma swój numer seryjny czy hologram, które pozwalają na ich weryfikację i identyfikację. Porównanie go z oficjalnymi emblematami i numerami, których używa wydawca, da nam informacje, czy jest to rzeczywiście autentyczna wejściówka. Do myślenia może dać nam również papier, na którym został wydrukowany bilet. Wejściówki fałszywe często są drukowane na materiałach niższej jakości lub na pierwszy rzut oka zawierają widoczne niedoróbki. Oczywiście sprawdzić należy również datę i godzinę czy cenę takiego biletu. Powinni być one zgodne z tym, co zaobserwować możemy w innych miejscach, które oferują wejściówki na konkretne wydarzenia. W przypadku niepewności można się także skontaktować z organizatorami koncertu czy meczu i sprawdzić, czy punkt, w którym kupujemy bilet, jest przez nich zatwierdzony i polecany.

Sam chcesz zorganizować imprezę? Powierz to specjalistom organizującym eventy

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone