Jak stworzyć profesjonalne portfolio za darmo w internecie?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 29.03.2023 - data edycji: 29.03.2023

Zaprezentowanie swoich umiejętności i prac w sieci może znacząco zwiększyć nasze szanse na znalezienie nowych klientów lub pracy. Nie ma więc lepszego sposobu na zainteresowanie swoją twórczością niż stworzenie portfolio, które stanie się wizytówką naszych umiejętności i przedsięwzięć. Przygotowany zbiór naszych prac warto pokazywać potencjalnym pracodawcom, partnerom biznesowym czy klientom. Okazuje się, że dziś stworzenie portfolio jest banalnie proste, a dokonać tego możemy za pośrednictwem internetu. Jak zrobić to szybko i efektownie? Poniżej znaleźć możecie kilka przydatnych wskazówek.

Wybierz platformę i szablon

Dziś warto zadbać o portfolio online, a pierwszym krokiem do tego jest wybranie odpowiedniej platformy. Na szczęście dziś skorzystać możemy z wielu bezpłatnych narzędzi, które umożliwiają szybkie stworzenie zbioru naszych prac (przykładami mogą być WordPress, Wix, Behance, czy nawet LinkedIn). Na początek warto wybrać WodrPress, Wix lub inne strony internetowe, które pozwalają na tworzenie portfolio w oparciu o gotowe szablony czy wtyczki (zazwyczaj narzędzia takie są darmowe, ale pełnia funkcjonalności wymaga od nas uiszczenia opłaty). Dobrym pomysłem w przypadku profesjonalistów może się natomiast okazać Behance, czyli platforma do dzielenia się grafikami, fotografiami, filmami czy animacjami - sprawia to, że jest to idealne miejsce dla artystów czy freelancerów, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość. Po wyborze platformy przychodzi czas na wybór szablonu - gotowego projektu z którego możemy skorzystać, a który łatwo przystosować do naszych potrzeb. Gdy mamy już gotowy nasz plan działania, rozpocząć należy właściwe przygotowanie portfolio.

Uzupełnij swoje portfolio

Większość wspomnianych narzędzi pozwala na wygodne dodawanie elementów portfolio z poziomu panelu administratora. Wiele zależy także od tego, jakiego rodzaju materiały zamierzamy tam zamieścić W przypadku redaktorów i copywriterów dobrym pomysłem może być umieszczenie tam również linków, które przekierują do stron, gdzie przeczytać można konkretne publikacje. Artyści zamieścić tam powinni zarówno same swoje dzieła, jak i na przykład zdjęcia z wystaw i wernisaży, których przedmiotem była ich twórczość. Warto pamiętać, że portfolio może zawierać nie tylko twórczość związaną z naszymi celami zawodowymi - możemy więc tam również zamieścić hobbystycznie tworzone grafiki, animacje czy teksty, które do tej pory pisaliśmy do szuflady.

Masz już portfolio? Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone