Jak stworzyć stronę internetową

Obecnie wszystko, co jest ważne, znaleźć można w Internecie. Szybki rozwój technologiczny sprawił, że większość tego, co potrzebujemy znajdujemy właśnie tam, dlatego dobrze jest mieć w sieci swoje własne miejsce, do którego zainteresowani nami, lub naszą firmą, ludzie mogliby trafiać.

Strona internetowa jest w obecnych czasach niezwykle ważna, jeśli robimy coś, czym chcemy się pochwalić, jesteśmy sprzedawcami, mniejszymi lub większymi firmami albo nawet jeśli chcemy sprzedawać jakąś ideę. To miejsce, które jest naszą wizytówką, gdzie odsyłamy ludzi, którzy chcieliby zobaczyć naszą ofertę. Warto jest zainwestować w tworzenie takiej strony internetowej, ale nie zawsze mamy na to pieniądze albo nasza wizja niekoniecznie pokrywa się z wizją firmy, której chcemy to zlecić. Dobrze jest więc spróbować założyć taką stronę samemu. Jeśli jednak zależy nam na najwyższej jakości wykonania – warto spróbować stworzyć stronę www przy pomocy specjalistów.

Tworzenie strony internetowej dobrze jest zacząć od zaplanowania co dokładnie ma się na niej znaleźć, jakie jest jej przeznaczenie oraz jaki cel chcemy osiągnąć mając swoją stronę internetową.

Ile ludzi, tyle... stron internetowych. Każdy z nas może prowadzić zupełnie inny biznes, a więc i zapotrzebowanie na stronę internetową jest inne. Jedni chcieliby sprzedawać na niej swoje pomysły, inni potrzebują strony internetowej, gdzie mogliby prowadzić sprzedaż produktów, a ktoś jeszcze inny chce tylko stworzyć poglądową wizytówkę. Warto więc, przed założeniem strony, odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, dzięki którym zbudowanie wymagania dotyczącego wyglądu takiej strony, będzie znacznie łatwiejsze. Do kogo chcemy dotrzeć naszą stroną internetową? Na jakich informacjach do przekazania potencjalnym klientom nam zależy? Co chcemy na takiej stronie internetowej pokazać? To wszystko ma ogromne znaczenie. Dobrze jednak pamiętać o kilku sztandarowych zasadach – strona internetowa powinna być stosunkowo prosta i przejrzysta, aby przyciągała, a nie odpychała potencjalnego klienta. Nikt nie lubi przegrzebywać się przez gąszcz niepotrzebnych informacji, topiąc się w pstrokatych kolorach, przez których nie można niczego wyczytać, gdyż przychodzi to z wielkim trudem. Strona powinna również być intuicyjna, a także otwierać się na telefonach komórkowych. Dlaczego? Ponieważ większość z nas w obecnych czasach korzysta z telefonu komórkowego - w drodze z i do pracy, szukając informacji, robiąc zakupy on-line. Dlatego właśnie przystosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych jest tak ważne. Kiedy ktoś nie będzie mógł na nią wejść na telefonie – zapewne zapomni zrobić to w domu z poziomu swojego komputera. A to znaczy, że tracimy naszych konsumentów. Zanim jednak przejdziemy do tak zaawansowanych punktów w tworzeniu naszej strony – dobrze jest się zastanowić, czy chcemy wykupić abonament na stronę internetową, czy wspomagać się hostingiem, a może postawić stronę od zera bawiąc się kodowaniem.

Kiedy odpowiemy już sobie na najważniejsze pytania: gdzie i jak, warto zastanowić się co na takiej stronie powinno się znaleźć, aby była ona przyjemna w odbiorze dla naszych potencjalnych odwiedzających. Możemy stworzyć sobie nawet “personę”, czyli przeanalizować co będzie istotne z punktu widzenia naszych przyszłych konsumentów.

Przede wszystkim musimy się zastanowić czego będą szukać osoby, które odwiedzą naszą stronę, a potem maksymalnie ułatwić im znalezienie tego. Starajmy się je tworzyć tak, aby były bardzo proste w poruszaniu się po nich, ażeby nikt czasem się nie zniechęcił. W końcu chcemy zarabiać na tym, co prezentujemy i nie chcemy tracić klientów. Często mamy tylko kilkanaście sekund, aby przekonać konsumenta o tym, że znajdzie tutaj coś, po co przyszedł. I on od pierwszej chwili musi to wiedzieć. Pamiętajmy o tym, żeby na naszej stronie znalazły się treści kompletnie autorskie. Google nie lubi, kiedy coś się powiela – za takie uchybienia ucina zasięgi i nagle liczba odwiedzin drastycznie spada. Warto więc poświęcić trochę czasu na dopracowanie naszej strony i popracowanie nad treściami, aby to, co tam wpada, miało jednocześnie ręce i nogi, ale także było napisane tak, aby miało jak najwięcej fraz kluczowych, a co za tym idzie - było zoptymalizowane pod SEO. Inaczej nawet najlepiej zrobiona strona nie będzie miała sensu - jeśli nie będzie wysoko w pozycji wyszukiwania, to równie dobrze mogłoby jej nie być. Przy okazji tworzenia treści nie bądźmy zbyt rozciągliwi. Wszyscy, którzy szukają czegoś na stronie, potrzebują jasnych komunikatów i nie lubią bawić się w grzebanie pośród miliona informacji. Lubią za to język korzyści i konkretów. Nie lejmy wody, bo przestaniemy być atrakcyjni dla osób, które nas odwiedzają. Każdy chce wiedzieć po co na daną stronę internetową przyszedł i dlatego właśnie trzeba wszystko jasno komunikować.

Jest wiele czynników, które wpływają na to, jaką stronę internetową zrobimy. Jest wśród nich nasz budżet, termin wykonania i elementy techniczne. W zależności od branży, jaką prowadzimy możemy stworzyć zupełnie różne typy stron.

Od tego, jakiego profilu mamy przedsiębiorstwo zależy to, na jaką stronę internetową powinniśmy się zdecydować.
Wśród występujących serwisów internetowych możemy wyróżnić między innymi serwis korporacyjny, czyli stronę, na której przedstawiamy naszą firmę i oferowane przez nią produkty lub usługi. Jeśli chcemy promować jeden, konkretny produkt, to nasza strona będzie typową stroną produktową. Możemy również prowadzić swój sklep internetowy, gdzie konsumenci robią zakupy różnej maści. Microsite zaś to strona, na której prowadzimy określone działania promocyjne. Oprócz wymienionych wcześniej typów stron możemy wyróżnić także landingpage (rodzaj strony microsite, odbiera ruch z prowadzonych kampanii reklamowych), extranet (wymaga logowania, dostępne dla określonej grupy ludzi) oraz portal (strona, która realizuje wiele zagadnień).Po ustaleniu wszystkich najważniejszych zagadnień, o których mowa była powyżej, powinniśmy dobrać rodzaj strony względem tego, czego zajmuje się nasze przedsiębiorstwo.

Lepiej wszelkie działania z tworzeniem strony pozostawić profesjonalistą. Na przykład firma adconnect.pl prowadzi działania nad tworzeniem specjalnych stron, a także podstron, dzięki którym znacznie wzrasta zainteresowanie stroną internetową klientów.

Za określony budżet firma www.adconnect.pl tworzy strony internetowe, ze specjalnymi podstronami, a także kompleksowo zajmuje się innymi działaniami w ramach promowania tych stron. Wszystkie dedykowane strony internetowe, jakie tworzą, są zoptymalizowane pod wyszukiwarki – Google i Bing. Przeprowadzają wywiad z klientem na temat tego, dzięki jakim frazom kluczowym chcieliby się wyświetlać, a następnie odpowiednio pozycjonują strony. Gwarantują realne wejścia na stronę internetową, a co za tym idzie - zwiększa się świadomość konsumentów, a także sprzedaż. Dodatkowo każdy z klientów otrzymuje dodatkowe działania reklamowe m.in. posty w ramach marketingu szeptanego.
Chociaż stworzenie strony internetowej samemu, od podstaw, jest jak najbardziej możliwe - lepiej zostawić to profesjonalistom, jeśli zależy nam na jak najlepszych wynikach wyszukiwania, a także na zwiększeniu świadomości marki wśród konsumentów i na poprawieniu sprzedaży.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone