Jak umówić się do lekarza przez internet i skorzystać z teleporady?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 27.03.2023 - data edycji: 27.03.2023

Internet coraz odważniej wkracza w naszą codzienność i dziś obejmuje on także usługi w zakresie opieki zdrowotnej. Dziś przez internet możemy zamówić leki. sprawdzić nasze Internetowe Konto Pacjenta czy skorzystać z pomocy lekarza. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza ta ostatnia opcja, a internet pozwala nam na umówienie wizyty u niemal dowolnego specjalisty (zarówno prywatnie, jak i w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia). Podczas pandemii znacząco wzrosła także liczba osób, które korzystają z tak zwanych teleporad. Jak efektywnie wykorzystywać możliwości internetu w zakresie dbania o nasze zdrowie? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

Jak zarejestrować się do lekarza przez internet?

Dziś rejestrowanie się i umawianie wizyty lekarskiej są łatwiejsze niż kiedykolwiek, a wszystko dzięki internetowi. W pierwszej kolejności musimy oczywiście wybrać rodzaj wizyty, która nas interesuje i wybrać odpowiednią platformę medyczną, która oferuje zapisy online (warto sprawdzić jej certyfikaty bezpieczeństwa czy opinie na jej temat). Wiele platform wymaga od nas (najczęściej bezpłatnej) rejestracji naszego konta. Podać musimy tam nasze dane osobowe, a często określić należy również informacje na temat naszego ubezpieczenia zdrowotnego czy metodzie płatności. Teraz wybrać należy dzień, miejsce i rodzaj wizyty lekarskiej, która nas interesuje, a ostatnim krokiem jest odpowiednie przygotowanie się do odwiedzenia gabinetu specjalisty (przygotować może na przykład pytania, dokumenty medyczne, wyniki czy historię choroby i leczenia).

Skorzystaj z teleporady lub wizyty online

Coraz popularniejsze są tak zwane teleporady czy wizyty online, z których korzystać możemy na przykład w razie nagłego przeziębienia czy innej mniej poważnej dolegliwości. W przypadku takiej usługi najczęściej otrzymamy link do połączenia z lekarzem lub zadzwoni do nas (na wskazany przez nas wcześniej numer) konkretny specjalista. Podczas takiej rozmowy lub wizyty online lekarzowi powiedzieć możemy o naszych dolegliwościach, obawach czy aktualnych problemach ze zdrowiem. Mamy także możliwość zadania mu pytań. Co ważne taka wizyta zakończyć się może wystawieniem recepty, skierowania na badania specjalistyczne czy nawet zwolnieniem lekarskim (najczęściej otrzymamy je w formie elektronicznej). Pamiętajmy, że do teleporady i wizyty online (tak jak w przypadku normalnej wizyty) musimy się odpowiednio przygotować i pamiętać o przygotowaniu informacji na swój temat.

Szukasz gabinetu kardiologa?

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone