Jak używać pada od PlayStation 4 na PC? Szybka konfiguracja kontrolera

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 30.03.2023 - data edycji: 30.03.2023

Społeczność graczy nieustannie się powiększa, a nowe gry przyciągają miliony miłośników wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się także kontrolery do gier, które używane są zazwyczaj przy okazji grania na konsolach PlayStation, Xbox czy Nintendo. Okazuje się jednak, że pady mogą być także wygodnym sposobem na rozgrywkę dla posiadaczy komputerów, czego przykładem mogą być kontrolery do wspomnianego wcześniej PlayStation. Jak skonfigurować urządzenie tak, aby działało bez problemów na naszym PC? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Podepnij urządzenie przez USB lub Bluetooth

Najprostszym sposobem na połączenie naszego pada z komputerem jest po prostu podpięcie go przewodem USB do naszego laptopa lub jednostki centralnej. Dziś wiele gier automatycznie wykryje pada i pozwoli na jego szybką konfigurację, czego doskonałym przykładem mogą być produkcje, w które zagramy za pośrednictwem platformy Steam. Dla miłośników bezprzewodowego połączenia pada z komputerem także istnieje szybkie rozwiązanie, które niemal niczym nie różni się od parowania Bluetooth naszego urządzenia ze słuchawkami czy klawiaturą bezprzewodową. Wystarczy na kontrolerze wcisnąć kombinację odpowiedzialną za parowanie z nowym urządzeniem, a na komputerze wybrać opcję dodawania nowego urządzenia przez Bluetooth. Wówczas wystarczy wybrać pada z listy zlokalizowanych przez PC urządzeń, a jego instalacja zostanie automatycznie zakończona.

Wykorzystaj dodatkowe oprogramowanie

Innym pomysłem na sparowanie naszego komputera z kontrolerem PlayStation jest skorzystanie z oprogramowania zewnętrznego. W tym przypadku skorzystać należy z programu DS4Windows, który jest zupełnie darmowy, a pobrać można go ze strony internetowej jego twórców. Po pobraniu i zainstalowaniu DS4 Windows należy uruchomić program i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Narzędzie daje nam również opcję konfiguracji (bardzo zresztą prostej i intuicyjnej), w której zdefiniować możemy ustawienia przycisków, wibracji czy koloru podświetlenia naszego kontrolera. W przypadku wystąpienia problemów skorzystać możemy z funkcji testowych, które pomogą nam w odpowiednim skonfigurowaniu naszego sprzętu i sprawdzeniu, czy wprowadzone zmiany działają poprawnie.

Kontroler kupisz na przykład w sklepie z konsolami do gier

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone