Jak wybrać gogle VR i dlaczego warto z nich korzystać?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 27.03.2023 - data edycji: 27.03.2023

Nowoczesne technologie to dzisiaj nie tylko rozrywka, ale też narzędzia, które dają nam ogromne możliwości i świetnie się sprawdzają w najróżniejszych rolach. Doskonałym przykładem są tutaj gogle VR, które pozwalają nam na wirtualne doświadczanie najróżniejszych widoków i przeżyć. Przez wiele lat kojarzone one były głównie z zabawkami dla graczy, ale obecnie świetnie sprawdzają się także w edukacji, turystyce czy architekturze. Nic więc dziwnego, że wzrasta zainteresowanie takimi urządzeniami wśród najróżniejszych grup wiekowych i branż przedsiębiorstw. Jak wybrać najlepsze dla siebie gogle VR i czym kierować się przy wyborze?

Korzyści korzystania z gogli VR

Google VR to przede wszystkim wirtualne doświadczenia, które są zbyt niebezpieczne w rzeczywistości, nieosiągalne lub nierealne. Możemy więc podziwiać krajobrazy ze szczytów górskich, panoramy miast czy wręcz podróżować w przestrzeni kosmicznej, a wszystko to bez wychodzenia z domu czy mieszkania. Dzięki temu takie gogle świetnie sprawdzają się także w procesie edukacji, a dzieci mogą w ten sposób wirtualnie zwiedzić muzea, zobaczyć największe zabytki całego świata czy przeżyć symulację zejścia na dno morza. Oczywiście tego rodzaju sprzęt doskonale się sprawdza także w przypadku gier - możemy więc interaktywnie uczestniczyć w wirtualnej rzeczywistości. Gogle VR to także sposób na rehabilitację czy pomoc w terapii - korzystać z nich mogą z sukcesami osoby po udarach czy osoby, które chcą się wyleczyć z fobii i lęków. Urządzenia świetnie sprawdzają się także w niektórych branżach kreatywnych, a gogle coraz częściej używane są do tworzenia wizualizacji i projektowania budynków. Jak jednak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Jak wybrać gogle VR? Polecane modele

Wybór odpowiedniego dla nas modelu wcale nie jest łatwy, a pierwszym krokiem powinno być ustalenie budżetu, którego raczej nie chcemy przekraczać. Warto też zdecydować się, czy zainwestujemy w sprzęt podłączany do komputera lub konsoli, czy też wybierzemy samodzielne urządzenia, które działają chociażby z telefonem komórkowym. Warto również podczas wyboru zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu, pole widzenia czy jego ogólną jakość. Takie gogle dobrze jest też przymierzyć przed zakupem - niewygodne nie będą pełnić swojej funkcji dobrze i szybko się do nich zrazimy. Wśród najczęściej wybieranych modeli w naszym kraju znajdziemy urządzenia: Oculus Quest 2, HTC Vive Cosmos Elite, Valve Index czy Samsung HMD Odyssey+. Przed zakupem warto sprawdzić też opinie innych użytkowników na temat danego urządzenia.

A może potrzebujesz usług specjalisty? Sprawdź wypożyczalnie przyczep i lawet i usługi transportowe HDS.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone