Jak wybrać smartwatch dla siebie? Najlepsze zegarki elektroniczne

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 30.03.2023 - data edycji: 30.03.2023

Smartwatche i opaski elektroniczne to urządzenia, które obecnie zyskują ogromną popularność. Korzystają z nich osoby w każdym wieku, a sprawdzają się one świetnie chociażby podczas treningu, pracy czy nauki - mierzą puls, notują postępy, liczą kroki i przypominają o ważnych wydarzeniach czy jakości snu. Ogromna ilość dostępnych modeli sprawia jednak, że trudno zdecydować się na jeden z nich. Poniżej znaleźć możecie liczne wskazówki, dzięki którym wybór będzie nieco łatwiejszy. Jak wybrać idealny dla siebie zegarek elektroniczny lub opaskę?

Ustal budżet i zadania swojego zegarka elektronicznego

Ceny smartwatchy i opasek elektronicznych są bardzo różne (wpływ na nie mają marka, dostępne funkcje, jakość wykonania czy wygląd). Wszystko to sprawia, że dobrym pomysłem jest wcześniejsze ustalenie budżetu, który gotowi jestesmy przeznaczyć na tego rodzaju sprzęt. Zazwyczaj ceny zegarków i opasek elektronicznych wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływ na naszą decyzje mogą mieć funckcje urządzenia i to, jak sprawdza się ono w wybranym przez nas środowisku. Dla niektórych idealny będzie smartwach, który przypomni o mailach, powiadomieniach i obowiązkach służbowych, a innych zadowoli prosta opaska elektroniczna, która pomoże w kontrolowaniu tętna podczas treningu czy mierzeniu swoich postępów. Jest jednak kilka cech i funkcji, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru. Czym kierować się, gdy jesteśmy w sklepie i poszukujemy najlepszego smartwatcha dla siebie?

Zwróć uwagę na wygląd, oprogramowanie i funkcje

W pierwszej kolejności warto upewnić się, że kupowane przez nas urządzenie jest kompatybilne z naszym smartfonem (zazwyczaj zainstalować trzeba dedykowaną aplikację, która przez Bluetooth łączy się ze smartwatchem). Uwagę zwrócić należy także na system operacyjny elektronicznej opaski czy zegarka (najpopularniejszymi są Android Wear, watchOS czy Tizen). Każdy z systemów ma swoje wady i zalety, a my powinniśmy uzależnić wybór od naszych indywidualnych potrzeb. Ogromną rolę w tym przypadku odgrywają również funkcje takiego urządzenia - przydatne okazać się może mierzenie aktywności fizycznej, liczenie kroków, monitorowanie tętna czy GPS, a niektóre urządzenia pozwolą na odbieranie wiadomości tekstowych czy połączeń głosowych. W przypadku zegarka elektronicznego liczy się także wygląd, a więc wybierzmy taki, który po prostu nam się podoba, Na koniec zwróćmy też uwagę na pojemność baterii (niektóre ze smartwatchy trzeba ładować nawet codziennie).

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone