Jak wykorzystać technologię w podróży? Najlepsze aplikacje i pomysły

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 21.03.2023 - data edycji: 21.03.2023

Któż z nas nie lubi podróży? Odkrywanie nowych miejsc, kultur czy smaków to jedna z najciekawszych pasji. Relaksowanie się na plaży, zwiedzanie zabytków czy korzystanie z nocnego życia miast całego świata mogą być jednak jeszcze wygodniejsze, a wszystko dzięki otaczającej nas technologii. Do wyboru mamy dziś setki aplikacji mobilnych, które pozwalają nam zaplanować podróż i każdy jej element. Jak skutecznie korzystać z dobrodziejstw naszego smartfona i internetu w podróży? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów, które z pewnością pomogą nawet podczas najbardziej egzotycznych wojaży.

Korzystaj z aplikacji podróżniczych

Z aplikacji podróżniczych skorzystać warto już na etapie planowania wycieczki. Wówczas świetnie sprawdzą się między innymi takie mobilne programy jak Google Maps (najpopularniejsze mapy, wśród których znajdziemy miejsca z całego świata), Tripadvisor (przydatna aplikacja z poradami dla podróżników i ocenami innych turystów) czy Booking.com (jedna z najpopularniejszych stron do rezerwowania noclegów i pobytów). W przypadku bardziej wymagających skorzystać możemy też z wynajmu całego mieszkania czy domu (na przykład poprzez aplikację Airbnb). Aplikacje mobilne pozwolą nam także zaoszczędzić czas na przykład na lotnisku, gdzie często możemy skorzystać z opcji mobile check-in i tym samym uniknąć kolejek do samolotu. Dużo ułatwić mogą też aplikacje, które tłumaczą na bieżąco zarówno nasze słowa, jak i osób, z którymi rozmawiamy - a wybrać najczęściej możemy jeden z dziesiątek języków. Mobilne aplikacje to także ogromna wygoda w przechowywaniu dokumentów czy płatnościach online.

Płać online i korzystaj z dokumentów elektronicznych

Za pomocą aplikacji mobilnych bez trudu kupimy też bilety komunikacji miejskiej czy kolei i warto o tym pamiętać podczas naszych podróży. Telefon może stać się także wygodnym środkiem płatniczych - warto więc rozważyć korzystanie z aplikacji takich jak Revolut czy PayPal (bezpieczne płatności i przewalutowanie). Coś dla siebie wśród mobilnych aplikacji znajdą także osoby, które podróżują służbowo. Skorzystać mogą one z programów do przetwarzania i przechowywania dokumentów (dobrymi przykładami mogą być Microsoft Office Lens czy Adobe Acrobat). Wszystko to sprawia, że aplikacje mobilne są bardzo dobrym pomysłem w przypadku zarówno planowania podróży zagranicznych, jak i podczas trwania samej podróży. Warto w tym miejscu dodać także, że spora część ze wspomnianych w artykule rozwiązań dostępna jest całkowicie za darmo.

Masz ochotę zmienić swoje ciało? Sprawdź tatuaże i piercing

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone