Jak zmienić hasło do konta EA? Sposoby na szybkie zresetowanie hasła EA App

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 17.03.2023 - data edycji: 17.03.2023

Chyba każdy gracz korzysta z platform gamingowych, które pozwalają na kupowanie i uruchomienie różnorodnych tytułów. Miłośnicy wirtualnej rozrywki cenią sobie możliwości i funkcje społecznościowe serwisów, a doskonałym przykładem może być tutaj EA App, a więc program umożliwiający zarządzanie kontem EA i grami tej firmy (należą do nich między innymi seria FIFA, Mass Effect czy The Sims). Konto pozwala także na korzystanie z abonamentu EA Play, który z kolei daje możliwość uruchamiania gier EA bez konieczności ich kupowania (tak długo, jak długo trwa subskrypcja). Nic więc dziwnego, że kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie naszego konta, zwłaszcza gdy posiadamy podpięte do niego środki płatnicze. Jak zwiększyć bezpieczeństwo naszego konta?

Jak zabezpieczyć swoje konto EA?

Właściwe zabezpieczenie konta należy rozpocząć oczywiście od silnego i nieoczywistego hasła, które powinno się składać z minimum 8-9 znaków. Warto zawrzeć w nim wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Zadbać należy o to, aby taki kod dostępu nie zawierał logicznych ciągów znaków (odpadają więc nasze imiona, nazwiska, pseudonimy czy daty urodzenia). W przypadku wielu internetowych usług (i nie inaczej jest w przypadku EA App) skorzystać możemy również z wieloskładnikowej weryfikacji naszej tożsamości, która sprawia, że nasze konto jest bezpieczniejsze i jeszcze trudniejsze jest zalogowanie się na nie w przypadku postronnych osób. Zdarza się jednak, że nie pamiętamy naszego hasła, chcemy je zmienić lub zresetować. Jak zmienić i zastąpić nasz kod dostępu do profilu? Poniżej znajdziecie przydatne wskazówki.

Resetowanie hasła w EA App

Aby zresetować konto, należy oczywiście przejść do strony “pomocy EA w logowaniu”, a tam wybrać trzeba sekcję “Nie pamiętasz hasła?” (to pozwoli na rozpoczęcie procedury jego resetowania). Teraz zmuszeni jesteśmy do podania adresu mailowego powiązanego z kontem lub naszego identyfikatora konta EA. Jeśli nie pamiętamy takich danych, możemy spróbować się zalogować za pomocą powiązanych kont z innych platform (na przykład Steam, Google, PlayStation czy Xbox). Po wykonaniu tej czynności, na naszą skrzynkę mailową trafił wiadomość, dzięki której możemy zresetować hasło. Po kliknięciu w zawarty w niej link wystarczy kierować się instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Warto pamiętać, że EA proponuje swoim użytkownikom oddzielny wątek na wypadek utraty konta - może to pomóc w odzyskaniu naszego profilu.

Chcesz zostać graczem? Kup komputer lub konsolę do gier!

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone