Jak zmienić hasło i adres e-mail w koncie HBO Max? Poradnik użytkownika

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 21.03.2023 - data edycji: 21.03.2023

Z aplikacji i serwisów streamingowych korzysta coraz więcej osób. Użytkowników przyciągają klarowne zasady rozliczeń, biblioteki filmów i seriali czy możliwość zrezygnowania z usługi w każdej chwili. Jedną z wiodących usług streamingowych w naszym kraju jest HBO Max, które pochwalić się może między innymi takimi hitami jak Gra o Tron czy The Last of Us. Użytkownicy serwisu świadomi ogromnych jego możliwości muszą też mieć wiedzę na temat czyhających na nich zagrożeń, wśród których najgorszym jest utrata konta. Na szczęście utrata dostępu do maila czy zapomnienie hasła nie oznaczają definitywnej utraty dostępu do konta. Jak zresetować hasło lub zmienić e-mail na naszym koncie? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

Zmiana adresu mailowego w HBO Max na telefonie i komputerze

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na nasze konto HBO Max za pośrednictwem komputera, telefonu czy tabletu. Na komputerze kliknąć należy ikonę profilu (w prawym górnym rogu), a w przypadku telefonu lub tabletu przejść należy do sekcji “Profil”, a następnie do sekcji “Ustawienia”. Po przejściu do konta wybieramy opcję "Edytuj" przy interesujących nas danych - w tym przypadku obok adresu mailowego, który przypisany jest do konta. Przed zapisem zmian witryna poinformuje nas, że musimy potwierdzić swoją tożsamość, a sześciocyfrowy kod został wysłany na powiązanego z kontem mail. Po jego wpisaniu należy wprowadzić zmiany i wszystko zapisać. Nieco trudniejsze, ale również dość bezproblemowe jest resetowanie hasła w HBO Max. Jak to zrobić?

Resetowanie hasła w HBO Max na telefonie i komputerze

Również zapomniane hasło nie jest problemem i w kilka chwil możemy odzyskać nasze konto. Dokonać tego możemy zarówno za pośrednictwem strony HBOMax.com, jak i aplikacji mobilnej na tablecie czy telefonie. W obu przypadkach należy przejść do logowania i wybrać opcję “Nie pamiętasz hasła?”. W obu przypadkach zasady dalszego postępowania są takie same. Po pierwsze wprowadzić należy adres mailowy, który powiązany jest z kontem, do którego chcemy odzyskać konto. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie skrzynki odbiorczej, w której powinna znajdować się wiadomość zatytułowana „Zresetuj hasło do HBO Max” (powinna ona dotrzeć w maksymalnie kilka minut). Brak takiej wiadomości może świadczyć o tym, że podaliśmy adres mailowy, który nie jest powiązanym z żadnych kont. W wiadomości wybieramy opcję „Zresetuj hasło do HBO Max” i wybieramy funkcję “Resetuj hasło”. Naszym oczom ukaże się wówczas okno, w którym możemy wpisać i zatwierdzić nasze nowe hasło do platformy HBO Max.

Szukasz innej formy spędzania wolnego czasu? Wybierz się na rower lub skorzystaj z siłowni

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone