Jak znaleźć swoich przodków w internecie? Drzewo genealogiczne online

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 28.03.2023 - data edycji: 28.03.2023

Internet to nieocenione źródło informacji na niemal każdy temat i nie inaczej jest w przypadku osób, które chcą za pośrednictwem sieci prześledzić losy swojej rodziny i poznać korzenie swojego pochodzenia. Może to być bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomoże nam lepiej zrozumieć naszą historię czy poznać członków dalekiej rodziny. Okazuje się, że każdy z nas może skorzystać ze specjalnych narzędzi, które znacząco ułatwiają odnalezienie swoich przodków czy rodziny w sieci, a poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek, od których warto zacząć.

Porozmawiaj z rodziną i sprawdź media społecznościowe

Nieocenionym źródłem wiedzy na temat historii naszej rodziny mogą okazać się nasi najbliżsi, którzy na pewno mogą powiedzieć nam więcej o swoich rodzicach, dziadkach czy krewnych. Być może dzięki nim poznamy miejsca zamieszkania, zawody, daty urodzin czy imiona naszych krewnych. Dzięki temu będziemy mogli te informacje skonfrontować z danymi dostępnymi w sieci, a świetnym pomysłem może okazać się nawet wyszukiwanie konkretnych osób w mediach społecznościowych. Jest spora szansa, że nasi dalecy krewni mają tam swoje profile, co znacząco ułatwi śledzenie losów naszej rodziny czy kontakt z osobami, które są z nami spokrewnione. W sieci znajdziemy również o wiele bardziej zaawansowane narzędzia. Jak z nich korzystać?

Narzędzia i bazy genealogiczne - z czego warto skorzystać?

W sieci znaleźć można informacje na niemal każdy temat, a historia naszych rodzin nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Doskonałym przykładem mogą być tutaj bazy danych genealogicznych, gdzie znaleźć można setki tysięcy rekordów i dokumentów, które dotyczą rodzin z całego świata (takimi portalami są między innymi Ancestry.com i MyHeritage.com). Warto zajrzeć również na fora genealogiczne, gdzie inni poszukiwacze historii szukają swoich przodków - być może uda nam się trafić na krewnych lub przynajmniej pomóc komuś w jego poszukiwaniach. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie stron internetowych, które związane są z historią lokalną (lub z historią miejsc, z których pochodzili nasi przodkowie). Wiele archiwów posiada bowiem informacje na temat lokalnych rodzin i osób, które odgrywały ważną rolę w historii miasta lub regionu. To właśnie archiwa mogą dostarczyć najwięcej informacji, a w sieci znajdziemy między innymi księgi chrztów, zgonów czy małżeństw. Wszystko to sprawia, że znalezienie swojej rodziny czy przodków w sieci wcale nie musi być trudne, a wiele zależy od naszego właściwego wykorzystania dostępnych narzędzi. Z powyższymi poradami nie powinno to jednak stanowić większego problemu.

Sprawdź również ofertę serwisów bram

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone