Kardiolog

Serce to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele, który jest niezbędny to prawidłowego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności właściwego dbania o nasz najważniejszy mięsień. W samym tylko internecie znajdziemy dziesiątki poradników i wskazówek dotyczących prawidłowego trybu życia czy wskazanej aktywności fizycznej. Zdarza się jednak, że nasze serce wysyła nam sygnały, których pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować. Szczególnie niepokojące powinny być objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, kłujący dyskomfort na wysokości klatki piersiowej, kołatanie i dudnienie serca, nierówne bicie serca, powtarzające się zawroty głowy, duszności czy zasłabnięcia. Wówczas warto zadbać, czy z naszym sercem wszystko jest w porządku, zwłaszcza że część chorób krążenia to tak zwane choroby cywilizacyjne, które dotykają znaczącej części społeczeństwa. Na szczęście w Warszawie i okolicach skorzystać możemy z usług i wiedzy kardiologów, którzy należą do krajowej czołówki. Warto się do nich zgłosić zarówno z powyższymi objawami, jak i kontrolnie, co pozwoli na wczesne wykrycie wszelkich potencjalnych zaburzeń pracy serca. Jakiego choroby diagnozują kardiolodzy i kiedy pomogą nam wrócić do zdrowia?

Diagnozowanie, leczenie i zapobieganie chorobom serca Warszawa

Kardiolodzy mogą nam pomóc w zdiagnozowaniu i leczeniu poważnych chorób sercu i układu krążenia. Do najpowszechniejszych poważnych schorzeń należą między innymi: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zapalenie mięśnia sercowego czy niewydolność serca. W określeniu naszego stanu zdrowia czy kondycji serca pomóc mogą badania takie jak EKG, RTG klatki piersiowej, holter, test dopplerowski i echo serca. Na wizytę u kardiologa skierować nas może także lekarz rodzinny, który po zebraniu wywiadu stwierdzi, że istnieją ku temu przesłanki. Choroby serca mogą być wyjątkowo uciążliwe, a nawet prowadzą do śmierci. Warto więc prawidłowo zadbać o nasze zdrowie i regularnie badać ten organ, zwłaszcza wraz z postępującym wiekiem.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone