Najładniejsze murale w Warszawie. Które warto zobaczyć?

Warszawa to miasto artystów. Miasto artystów, którzy lubia malować m.in. po murach. Dlatego w Warszawie można natrafić wiele wspaniałych projektów murali, które naprawdę warto zobaczyć. Zobaczcie kilka naszych propozycji miejsc, które trzeba odwiedzić, aby zachwycić się projektami murali. 

Kora – Nowy Świat 18/20

Olga Sipowicz, czyli Kora, legendarna wokalistka zespołu Manaam. Zmarła w 2018 roku, a aby ją upamiętnić powstał mural, który zmienia się w zależności od pory roku. Jak to możliwe? Ponieważ obok rośnie przepiękny kasztanowiec, który sprawia, że mural się zmienia. Mural namalowany został pędzlem, a nie sprejem, jak większość ściennych malunków. Jeśli jesteście fanami Kory – to punkt obowiązkowy. 

Mechaniczny Centaur – Dolna 37 

Na Mokotowie znajduje się mural Pixel Pancho, który został stworzony w ramach festiwalu Street Art Doping. Mural przedstawia postać centaura, który celuje z łuku do mechanicznego jelenia. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie i z całą pewnością jest :inne". Mural zdobi całą ścianę budynku, który znajduje się przy ul. Dolnej 37. 

Człowieczy Los – Radzymińska 150

"Człowieczy los" to mural, którego autorem jest grupa Twożywo. Mural ma dwa znaczenia, co obrazuje wspaniały obrazek obok – wszystko to dzięki grze kolorów. Zdobi on ścianę jednego z bloków, jaki znajduje się przy ul. Radzymińskiej. Mural naprawdę robi ogromne wrażenie, szczególnie, kiedy można podziwiać go jadąc komunikacją miejską. 

Dziura w całym – Mackiewicza 1 

Niesamowity mural 3D, który stworzył niemiecki artysta, który znany jest jako 1010. Można go podziwiać na Pradze Północ, a dokładniej na ścianie domu przy ul. Mackiewicza 1. Mural bardzo ciekawie uzupełnia zniszczoną elewację. To mural, który powstał w ramach Street Art Doping. Zastąpił w tym miejscu reklamę PZU, która pokrywała tę samą ścianę od 1974 roku. 

Stanisław Anioł Stróż – Kazury 10

To jeden z najpopularniejszych murali, jaki znajduje się na Ursynowie. Przedstawia on Romana Wilhelmiego, który w serialu "Alternatywy 4" wcielał się w rolę stróża Stanisława Anioła, który odpowiadał za cały blok. Mural 3D widnieje na bloku przy ul. Kazury 10 i naprawdę robi piorunujące wrażenie. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone