Odśnieżanie

Pogoda bywa naprawdę zdradliwa i potrafi nam spłatać nie lada figla - nie inaczej jest w Polsce, w której coraz częściej zaobserwować możemy skrajne zjawiska pogodowe. Doskonałym przykładem mogą być tutaj śnieżyce, zawieje i zamiecie śnieżne, które kilka razy do roku nawiedzają niemal każdy region naszego kraju. Przekłada się to na zainteresowanie usługami firm, które pomogą nam uporać się z zalegającą pokrywą śnieżną, zaspami, soplami czy oblodzeniem. Takich przedsiębiorstw nie brakuje też w Warszawie - wyjątkiem nie są tutaj dzielnice takie jak: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola czy Żoliborz. Jakie usługi oferują stołeczne firmy i kiedy warto z nich skorzystać? Ile kosztuje odśnieżanie w stolicy? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Piaskowanie chodników Warszawa

W pierwszej kolejności warto oczywiście zadbać o własne bezpieczeństwo - pokrywę śniegową należy więc usunąć z dachów i zadaszeń (zalegający mokry i marznący śnieg może bowiem prowadzić do odkształceń konstrukcji lub nawet jej zawalenia). Usunąć należy także sople, które mogą być niebezpieczne - zwłaszcza podczas roztopów, gdy spadają nierzadko z dużej wysokości. Odśnieżyć warto także podjazd, ścieżkę czy chodnik na wysokości naszej posesji - nie zawsze jednak jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie i świetnie sprawdzą się wówczas specjalizujące się w tym firmy. Zlecić im możemy także posypanie ścieżek piaskiem i solą (zredukujemy wówczas śliskość powierzchni i sprawimy, że lód i śnieg stopnieją w posypanych miejscach). Firmy bardzo często mają własny sprzęt specjalistyczny, który ułatwia im wykonywanie zamówionych przez nas usług. A co w sytuacji, w której samodzielnie chcemy odśnieżyć posesje? Wówczas z pomocą przyjść mogą sklepy i punkty sprzedaży łopat, zgarniaczy czy dmuchaw śniegowych - je także znajdziecie w Warszawie.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone