Ortopeda

Dbanie o kondycję fizyczną i dobrą formę są bardzo ważne i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że przekładają się one niemal bezpośrednio na nasze zdrowie. Zdarza się jednak, że ulegamy nieszczęśliwym wypadkom, urazom czy złamaniom, które nadwyrężają nasze zdrowie i doprowadzają do uszkodzeń kończyn czy kości. Na szczęście skorzystać możemy wówczas z pomocy specjalistów, których nie brakuje na terenie zarówno podwarszawskich miast, jak i samej stolicy. Nie inaczej jest w przypadku ortopedów, którzy najczęściej przyjmują pacjentów z urazami układu ruchowego. Do takiego specjalisty warto udać się ze złamaną kończyną, zwichniętym stawem, skręceniem kostki, bólem stawowym, stanami zapalnymi kręgosłupa czy urazami ścięgien i mięśni. Wszelkie problemy z ruchem, mobilnością i dokuczliwym bólem mięśni zostaną u niego odpowiednio przebadane i zdiagnozowane, a my liczyć możemy na wskazówki dotyczące efektywnego leczenia lub uśmierzenia bólu. Jakie choroby leczy ortopeda i na jakie badania powinniśmy być przygotowani? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Badania kości, ortopeda dziecięcy, badanie i diagnostyka nowotworu kości Warszawa

Wśród chorób, schorzeń i uszkodzeń działa leczonych u ortopedy znaleźć można między innymi: płaskostopie, wady postawy, złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, wady wrodzone szkieletu, skurcze, choroby zapalne kości, choroby związane ze stawami (na przykład zespół cieśni nadgarstka), nowotwory kości i zwyrodnienia kostne. W celu poszerzonej i szczegółowej diagnostyki ortopeda skierować może nas na szczegółowe badania (na przykład wykonanie zdjęcia rentgenowskiego czy specjalistyczne badania laboratoryjne). W Warszawie znajdziemy też wielu ortopedów dziecięcych, którzy udzielą pomocy i wskazówek przy urazach kostnych i wadach wrodzonych u najmłodszych. Ile kosztuje wizyta u ortopedy? Zazwyczaj (w przypadku prywatnych gabinetów) cena konsultacji nie powinna przekraczać 300 złotych.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone