Ościeżnice i futryny

Budowa, remont i wykończenie mieszkania to nie lada wyzwania, z którymi mierzy się większość młodych osób. Dobitnie widać to na przykładzie Warszawy, której rynek mieszkaniowy jest jednym z najbardziej dynamicznych w naszym kraju. Przekłada się to w oczywisty sposób na zainteresowanie usługami firm budowlanych, specjalistów od wykończeń, malarzy czy hydraulików. Spore zainteresowanie wzbudzają także sklepy i punkty sprzedaży, w których nabyć możemy między innymi meble, materiały budowlane, płytki, panele, artykuły gospodarstwa domowego czy drzwi. Wybór tych ostatnich jest szczególnie ważny - to właśnie one nadają bowiem charakter całemu pomieszczeniu, mając zarazem funkcjonalny charakter. Ich nieodzownym elementem są ościeżnice, który jednak nie są sprzedawane w komplecie (ościeżnica to dodatkowy element drzwi). Składają się one z dwóch elementów pionowych i dwóch poziomych - ułatwiają one montaż drzwi (w belkach pionowych zazwyczaj znajdują się zawiasy). Ościeżnice najczęściej wykonane są z drewna lub metalu.

Ościeżnice stałe Warszawa

Ościeżnice stałe zazwyczaj wykorzystuje się w budynkach nowych, w których ściany są jednakowej grubości. Przeciwieństwem, które pozwala na większą manipulację, są ościeżnice regulowane, które montować można w miejscach, gdzie grubość ścian jest nieregularna. W obu przypadkach ułatwiają one montaż drzwi i wykończenie całego skrzydła drzwiowego. Wszystkie niezbędne produkty i akcesoria znaleźć można bez trudu w warszawskich serwisach czy punktach sprzedaży (znaleźć je można chociażby na terenie dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola czy Żoliborz). Oferty poszczególnych sklepów i specjalistów możecie natomiast sprawdzić za pośrednictwem naszego katalogu lokalnych przedsiębiorstw.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone