Pulmonolog

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zapewnia nam dobre samopoczucie i lepszą kondycję. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności regularnego i profilaktycznego sprawdzania swojego stanu zdrowia, ale również konsultowania niepokojących objawów z lekarzami specjalistami. Doskonałym przykładem może być tutaj pulmonolog, a więc lekarz, który zajmuje się badaniem płuc i specjalizuje się w dolegliwościach właśnie tego organu. Kiedy warto udać się do niego i skorzystać z konsultacji? Szczególnie niepokojącymi objawami są zawsze: długotrwały kaszel, odkrztuszanie dużej ilości wydzieliny (zwłaszcza ropnej i krwistej), problemy z oddychaniem (uczucie przytkania, duszności i trudności z nabraniem powietrza), zawroty głowy i objawy niedotlenia, ucisk w gardle czy utrzymujący się ból w klatce piersiowej. Wszystkie powyższe objawy mogą być oznaką choroby lub uszkodzenia płuc, które nieleczone prowadzić mogą nawet do śmierci. Na szczęście w Warszawie i okolicach nie brakuje lekarzy specjalistów, którzy sprawdzą nasze objawy i ewentualnie wdrożą niezbędną diagnostykę.

Badania płuc, RTG klatki piersiowej, rezonans magnetyczny Warszawa

Choroby płuc mogą być bardzo groźne, a związane z nimi powikłania prowadzić mogą nawet do śmierci. Wśród najgroźniejszych schorzeń, które diagnozują pulmonolodzy wyróżnić warto: stany zapalne układu oddechowego, astmę, gruźlicę, pylicę płuc, grzybicę płuc, bezdech senny, odmę płucną, mukowiscydozę czy przewlekłe stany duszności. Pulmonolog może zlecić szereg badań specjalistycznych, które pomogą w zdiagnozowaniu problemu i sprawdzeniu kondycji naszych płuc. Do najpopularniejszych należą: RTG klatki piersiowej, USG płuc, tomografia komputerowa, spirometria, bronchoskopia czy rezonans magnetyczny. Odpowiednio szybko postawiona diagnoza pomoże nam wprowadzić niezbędne zmiany i szybkie leczenie, które w skrajnych przypadkach mogą nam nawet uratować życie. Warto pamiętać, że skierowanie do lekarza specjalisty może nam wystawić nasz rodzinny lekarz (po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu). Możemy także udać się na wizytę prywatną.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone