Reklama nowej firmy w internecie

Zakładamy firmę, zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby klientów. Chcemy zarabiać, to naturalne. Warto przeznaczyć budżet na dobrą reklamę swojej firmy w Internecie, a na to sposobów i miejsc jest kilka. Należy tylko wybrać najlepsze.

Nie da się pozyskać nowych klientów, kompletnie nie skupiając się na dobrej reklamie. Oczywiście - billboardy, ogłoszenia prasowe, ulotki mogą być skuteczne, ale prawdopodobnie już nigdy nie będą miały tak dużej skuteczności jak reklama internetowa. Technologia idzie do przodu, coraz lepiej radzimy sobie w poruszaniu się po Internecie. To właśnie tutaj zaczynamy szukać fachowców, niezbędnych nam firm, różnych rozwiązań. Bez sensu więc jest przeznaczać nasze pieniądze na nie do końca skuteczne formy reklamy, kiedy skupić można się na Internecie i już od początku przyciągać do siebie najróżniejszych klientów. To właśnie on, Internet, jest teraz najlepszym miejscem do promowania swojej firmy.

Informacji szukamy głównie przez wyszukiwarki internetowe, tak jest prościej i przejrzyściej. W wielu przypadkach szukamy tylko na pierwszej stronie wyszukiwania, nie interesuje nas to, co jest dalej. Warto być na pierwszej stronie.

Niewiele osób szukając informacji w Internecie zagląda na drugą stronę wyszukiwania. Wszystko zazwyczaj rozgrywa się na tej pierwszej. To jasny sygnał - warto się tam znaleźć. Pozycjonowanie strony internetowej przedsiębiorstwa jest więc niezwykle ważne. Nie warto jednak zabierać się za to samemu - lepiej zlecić to firmom, które naprawdę się na tym znają i zajmą się tym kompleksowo. Nie można zostawić wszystkiego samopas, trzeba ciągle monitorować zmiany na rynku, sprawdzać słowa kluczowe i rozwijać stronę. Potrzeba na to mnóstwo czasu, zmysłu analitycznego, dobrej organizacji, znajomości tematu – w takich sprawach naprawdę lepiej zaufać specjalistom, którzy doskonale wiedzą, jak to zrobić. 20 milionów internautów miesięcznie korzysta z samej wyszukiwarki Google. A gdyby tak chociaż 10% weszło na naszą stronę, a kolejne 10% z nich kupiło proponowaną usługę lub produkt? Kuszące, prawda? Warto więc inwestować w pozycjonowanie.

Ludzie uwielbiają, kiedy się im coś poleca. Mają wtedy wrażenie, że nie kupują kota w worku, tylko sięgają po coś, co jest dokładnie sprawdzone. Dobrze jest skupić się na tym, aby u jak największej liczby osób wywołać takie reakcje – dobrze jest inwestować w marketing szeptany.

Marketing szeptany to często średnio prowadzona akcja marketingowa i ma dosyć złą sławę. Wielu ludziom kojarzy się z nachalnością, przesadą i spamem – a kompletnie tak nie jest! To nie jest proste zadanie i można przesadzić, wywołując tym samym odwrotny skutek od zamierzonego. Chcemy, aby było o nas słychać, chcemy zwiększyć liczbę klientów, ale robimy to na taką skalę, tak nieudolnie, że... Potencjalni klienci zaczynają kojarzyć naszą markę z czymś negatywnym. Dobrze skrojony marketing szeptany może przynieść niesamowity profit. Nie warto na tym oszczędzać, nie warto płacić pojedynczym osobom za napisanie kilku notatek na forach za jak najmniejsze pieniądze, niekoniecznie dobrze jest zajmować się tym na własną rękę. Lepiej przeznaczyć jakiś procent z budżetu na reklamę, żeby “dorzucić” to do naszych działań reklamowych, które prowadzi, oczywiście odpowiednio wyspecjalizowana w temacie, firma reklamowa.

Samo pozycjonowanie może nie być wystarczającą formą promocji naszego przedsiębiorstwa. Jest jednak sposób równie dobry i znacznie szybszy – AdWords.

Ten sposób promocji jesteśmy w stanie odpalić dosłownie w ciągu kilku chwil. Jest to nic innego jak doskonale dopasowane reklamy, pierwsze wyszukiwania w Google (na początku i końcu strony, nad i pod tzw. wynikamy organicznymi), a także reklamy na YT. Te ostatnie są stosunkowo tanie, a także dotrą do jednej z największych grup - według badań około 15 milionów Polaków korzysta w ciągu miesiąca z tej strony internetowej. Często inwestowanie właśnie w Google AdWords może przynieść szybko korzyści. Dobrze jest jednak łączyć to z pozycjonowaniem strony. Jedno nie wyklucza drugiego, ale za to doskonale uzupełnia. To rozwiązanie jednak działa znacznie szybciej i jest dużo łatwiejsze do uruchomienia.

Artykuły sponsorowane znacznie podnoszą świadomość o danej marce, a także subtelnie skłaniają czytelników danego bloga do odpowiedniej reakcji. Dobrze napisany potrafi zdziałać cuda.

Lubimy, kiedy ktoś poleca nam coś dobrego, niekoniecznie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że taki artykuł to artykuł sponsorowany. Dobrze napisany, zamieszczony na odpowiednim blogu, z podanymi linkami do firmy lub produktu danego przedsiębiorstwa, jest w stanie znacznie podnieść naszą sprzedaż, a to jest właśnie ten punkt, na którym zależy wielu firmom. Niektóre agencje reklamowe internetowe zajmują się także taką formą reklamy. Lepiej zostawić to specjalistom niż zajmować się tym na własną rękę. Warto mądrze przeznaczać swoje pieniądze na dobrą jakościowo i przemyślaną kampanię internetową.

Czy w Internecie da się znaleźć firmę, która zajmie się wszystkim jednocześnie i zrobi to najlepiej jak potrafi? Oczywiście, że tak. Dobrym przykładem może być Adconnect.

AdWords, pozycjonowanie, marketing szeptany, artykuły sponsorowane. Wszystko zaczyna się od założenia dedykowanej strony internetowej na platformie, która zoptymalizowana jest dla wyszukiwarek Google i Bing. Odpowiedni wywiad pozwala na ustalenie fraz kluczowych po których klient chce być widoczny podczas wyszukiwania. Podstrona, która znajduje się w firmie Adconnect, przenosi odwiedzających na stronę klienta. Klient ma doskonały podgląd do tego, jakie korzyści przynosi mu taka, a nie inna forma reklamy. Pozycjonowanie strony odbywa się przez okres 12 miesięcy, część budżetu przeznaczana jest na idealnie skrojony content marketing (marketing szeptany), dodatkowo klient otrzymuje publikację dwóch artykułów sponsorowanych na wartościowych dla niego portalach lub blogach. Wszystko to razem ma szasnę przynieść naprawdę realny wzrost klientów, a co za tym idzie – realny wzrost zysku, a to właśnie na tym zależy wielu przedsiębiorcom.

Firma Adconnect dba o to, aby każdy klient był zadowolony i każdego traktuje zupełnie indywidualnie. Przede wszystkim – wszystko co oferowane jest przez tę firmę to realne wejścia klientów. Jeśli jakiemuś przedsiębiorstwu zależy na kompleksowych, przemyślanych działaniach reklamowych, a nie chce zamawiać kilku działań w różnych firmach, to może zrobić to w jednym miejscu, czyli właśnie w Adconnect, która specjalizuje się w reklamie internetowej.

Sposobów na reklamę przedsiębiorstwa jest wiele, miejsc w których można się reklamować także. Żadne działanie prowadzone z osobna nie przyniesie jednak takich zysków, jak przemyślana, skrojona na miarę, kampania internetowa.

W tym momencie każda inna forma reklamy będzie przegrywała z reklamą internetową. Warto więc zainteresować się działaniami w tym obszarze. Całe szczęście istnieją firmy, które zajmują się tym kompleksowo, dobierają odpowiednie działania i realnie zwiększają ruch klientów na stronach przedsiębiorstw. Warto dobrze przemyśleć swój budżet na reklamę i zagospodarować go w taki sposób, aby zwiększyć znacznie swoje przychody i okazać się znacznie lepszym od konkurencji.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone