Sieć reklamowa Adconnect.pl Jak to działa w praktyce ?

Sieć reklamowa Adconnect.pl

Sieć reklamowa to wszystkie strony, witryny, aplikacje, wideo i wiele, wiele więcej, które obsługuje dana firma. To to, co sobie wypracowała i co, poniekąd, należy właśnie do niej. Najlepiej jest wytłumaczyć to na podstawie sieci reklamowej Google, jako że będzie to najpopularniejsza sieć reklamowa. Choć teoretycznie słyszy się, że sieć reklamowa Google to najsłabszy sposób na zaistnienie w Internecie, wcale tak nie jest. Trzeba po prostu wiedzieć jak z tego korzystać, aby zdziałać dla siebie jak najwięcej.

Sieć reklamowa doskonale się nada dla wszystkich targetowanych kampanii albo takich, gdzie chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Nie warto z tego rezygnować. Kampania opierająca się o sieć reklamową może być równie skuteczna jak każda inna – trzeba tylko wiedzieć co zrobić, aby korzystanie z tego przyniosło nam korzyści.

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że w Google i jego sieci reklamowej możemy targetować sobie na cztery sposoby - mianowicie mamy kierowanie kontekstowe, kierowanie na tematy, kierowanie na miejsca docelowe oraz kierowanie na odbiorców. Każde z nich się różni, wyróżnia się wokół niego inny model działania, przynosi inne korzyści, a także posiada różnorodne wady. Jakie?

KIEROWANIE KONTEKSTOWE

To reklama, która wybiera automatyczne miejsca docelowe. Za pomocą słów kluczowych dobiera, gdzie najlepiej będzie wpasowała się nasza reklama, względem właśnie wybranych “kluczy”. Jeżeli chcemy wyświetlać się na wielu stronach, które prezentują podobną tematykę, to kierowanie kontekstowe może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Niestety, ma swoje minusy. I to całkiem spore. Algorytm, wykorzystywany przy kierowaniu kontekstowym, jest nastawiony na maksymalizację zysku, a co za tym idzie – ten, kto da więcej, będzie wyświetlał się na danej stronie, a my spadniemy na zupełnie inne, być może nawet niezwiązane z branżą, strony, na których ciężko może być znaleźć kogoś, kto potencjalnie mógłby chcieć kupić nasz produkt lub skorzystać z naszej usługi.

KIEROWANIE NA TEMATY

Tutaj mamy możliwość określenia do jakich grup możemy zaliczyć nasz reklamowany produkt. Jeśli tylko decydujemy się na AdSense, udostępnia nam ono możliwość wybrania poszczególnych grup, do których możemy wpasować swój produkt czy usługę. Ma określone swoje własne kategorie i podkategorie, więc możemy się na tym etapie zastanowić, gdzie dokładniej chcielibyśmy się wyświetlać. Tutaj mamy możliwość wyboru czegoś tak ogólnego jak “dom i ogród”, ale także zawężenie kręgu i wybranie na przykład “trawa ogrodowa”, aby bezpośrednio trafić do naszego potencjalnego klienta. To inny sposób kierowania kontekstowego i wydaje się nieco lepszy – nie musimy opierać się na słowach kluczowych, ale na zaznaczonych przez nas kategoriach.

KIEROWANIE NA WYBRANE MIEJSCA DOCELOWE

To nieco droższa opcja, na którą mimo wszystko, warto jest się zdecydować. W połączeniu z kierowaniem kontekstowym, może okazać się bardzo ciekawym wyjściem. Naszym miejscem docelowym może być cała witryna lub tylko wybrana strona w obrębie danej witryny. Takie wyjścia są świetne, kiedy chcemy stworzyć kampanię wizerunkową. Jeżeli nie chcemy, aby nasze reklamy wyświetlały się w danym miejscu, zawsze możemy wyłączyć to w panelu Google Ads.

Ponieważ, jak wyżej wspomniano, jest to droższa opcja niż pozostałe, warto się zastanowić nad wszystkimi “za” i “przeciw”. Emisja wyświetla się tylko i wyłącznie na określonych, docelowych stronach.

KIEROWANIE NA ODBIORCÓW

Polega to na dobraniu do odpowiednich klientów naszej reklamy. Bezpośrednio trafia do nich na podstawie zapamiętanych danych, czyli stron, na które wchodzili, a także haseł, które wyszukiwali. Wyświetlane są takie reklamy, które silnie sprzężone są z zainteresowaniami danego użytkownika. W tej opcji znajduje się także remarketing, który polega na dostarczeniu takowej reklamy do osób, które już wcześniej znajdowały się na naszej stronie i wykonały pożądane działanie. Przypomina im o istnieniu danej firmy i nakłania do wykonania kolejnego kroku, jakim może być zakup. Dodatkowo grupę odbiorców możemy tutaj zawężać różnymi “widełkami” - wiekiem, płcią, kryteriami demograficznymi. Dzięki temu oraz działaniom opartym na preferencjach potencjalnych klientów, możemy trafić do większej liczby osób, które faktycznie mogłyby być zainteresowane naszym produktem, usługą lub przedsiębiorstwem.

W wielu przypadkach takie działania będą miały mniejszą skuteczność niż wyszukiwarki, ale mimo wszystko warto w to zainwestować. W połączeniu z wyszukiwarkami to wszystko będzie miało sporą moc przebicia. Najlepiej sprawdza się ona do budowania i kształtowania wizerunku marki. Zaletą sieci reklamowej jest bardzo szeroki zasięg i możliwość pewnego oszacowania swojej grupy docelowej, której mają wyświetlać się dane reklamy. Jeśli mamy mniejszy budżet to, niestety, trzeba zrezygnować z sieci Google i skupić się na tym, aby stać się widocznym w wyszukiwarkach.

SIEĆ REKLAMOWA ADCONNECT

Również firma Adconnect posiada swoją własną sieć reklamową, w której znajduje się niemalże 80 różnych stron internetowych, blogów, serwisów, na których pojawia się ponad 2 miliony różnych odwiedzających, a ponadto – przez miesiąc odsłony rosną aż do ponad 100 milionów. Oznacza to, że ruch, który pojawia się na stronach, nie jest sztucznym ruchem, ale jak najbardziej realnym, który może przynieść niesamowity zysk przedsiębiorstwu, które decyduje się na współpracę z firmą Adconnect. Korzystanie z takiej prywatnej sieci, skutecznie odsiewa realne wejścia od tych, które są “naklikiwane”. Firmy, które decydują się na współpracę z Adconnect, cenią sobie wysoki współczynnik ROI, czyli zwrotu inwestycji - najprościej mówiąc, za każdą wydaną złotówkę, dostają takich kila albo nawet kilkanaście.

Tutaj rozliczenia prowadzone są za pomocą modelu CPC – za każdy “klik” pobierana jest ustalona kwota. Tutaj za jednego klienta cena zaczyna się od 30 groszy, więc zdecydowanie nie jest ona wygórowana. Jest to rozsądny sposób rozliczeń, ponieważ łatwo jest panować nad budżetem. Płacimy tylko za kliknięcie w reklamę, a nie samo jej wyświetlenie. To bardzo dobra metoda rozliczania się pomiędzy klientem, a wykonawcą.

Co najważniejsze - istnieje możliwość dokładnego śledzenia postępów w kampanii reklamowej. Dzięki specjalnemu panelowi każdy klient może dokładnie przyjrzeć się temu, jakie osiągnął korzyści dzięki takiemu działaniu. Ponadto, warto wspomnieć, że sieć reklamowa Adconnect to coś, co wykorzystywane jest podczas wykupienia pełnej oferty. Oznacza to, że w cenie mamy stworzenie dedykowanej strony internetowej, pozycjonowanie, marketing szeptany, a także content marketing. Większość oparta właśnie na prywatnej sieci reklamowej, którą przedsiębiorstwo sobie wypracowało.

Wyciągając więc odpowiednie wnioski – firma Adconnect posiada silną, wypracowaną sieć reklamową, dzięki której jesteśmy w stanie, na różne sposoby, za jej pomocą, dotrzeć do określonej grupy odbiorców za pomocą odpowiednich działań pod tym kątem. A wszystko to w stosunkowo niewielkiej cenie (za cały pakiet).

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone