Spływy kajakowe

W stolicy naszego kraju nie brakuje miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Sporą popularnością cieszą się najróżniejsze dyscypliny sportowe, które uprawiać można na terenie Warszawy, Wyjątkiem nie są tutaj spływy kajakowe, które oczywiście także dostępne są na terenie miasta. Gdzie można pływać kajakiem? Oczywiście po Wiśle - w stolicy znajdziemy szereg firm i przedsiębiorstw, które specjalizują się w dostarczaniu tego rodzaju rozrywki. Swoim zasięgiem przedsiębiorstwa obejmują wszystkie dzielnice Warszawy (wyjątkiem nie są tutaj: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz). Sami także możemy wybrać się na spokojny spływ lub regularnie ćwiczyć nasza kondycje na kajaku. Okazuje się także, że do uprawiania tej dyscypliny wcale nie jest potrzebny nasz własny sprzęt. Gdzie możemy go wypożyczyć i ile to kosztuje?

Wypożyczalnia kajaków Warszawa

Udział w spływie wymaga oczywiście posiadania kajaka, który jest niezbędnym elementem tej dyscypliny sportu, Okazuje się jednak, że Warszawiacy zainteresowani kajakarstwem rekreacyjnym wcale nie są skazani na zakup tego rodzaju sprzętu. Na terenie stolicy i jej okolic znajdziemy bowiem firmy, które oferują wypożyczenie takiego sprzętu - niektóre z nich organizują także trasy spływów, na końcu których sprzęt jest od nas odbierany. Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu? Wiele zależy tak naprawdę od rodzaju kajaka, który nas interesuje i czasu, w którym chcemy z niego korzystać. Warto także pamiętać o środkach ostrożności w postaci kamizelek ochronnych. Na pierwszy spływ warto się także wybrać z osobą nieco bardziej doświadczoną, która wskaże nam najlepsze techniki i nauczy odpowiedniego wiosłowania. Kto wie, być może ty także zostaniesz fanem amatorskiego kajakarstwa rekreacyjnego.  

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone