Studia licencjackie jako interesujące rozwiązanie dla absolwentów szkół wyższych

Po zakończeniu edukacji szkolnej dostępnych jest wiele możliwości danego rozwoju. Jedną z nich są studia licencjackie. Sprawdźmy, czy warto się na nie zdecydować i jakie dają korzyści. W poniższym tekście wyjaśniamy też, jakie cechy posiadają najlepsze studia pierwszego stopnia.

Czym są studia licencjackie?

Studia licencjackie to tak zwane studia I stopnia. Stanowią one pierwszy, najbardziej podstawowy etap kształcenia wyższego. Niemniej wiele osób już na tym etapie kończy edukację wyższą i doskonale radzi sobie na rynku pracy. Licencjat, jak potocznie określa się studia pierwszego stopnia, trwa 3 lata. Studia mogą przyjmować formę zajęć stacjonarnych lub niestacjonarnych. Zakończenie edukacji na studiach licencjackich kończy się napisaniem pracy dyplomowej, a następnie jej obroną. Zwykle, aby zostać dopuszczonym do obrony pracy, trzeba zdać egzamin końcowy, podsumowujący 3 lata nauki.

Studia I stopnia jako podstawa do dalszej edukacji

Większość osób podejmujących się realizacji studiów licencjackich traktuje je jako wstęp do dalszej edukacji. Uzyskanie dyplomu licencjata jest niezbędne do podjęcia edukacji na studiach magisterskich. Edukacja na poziomie pierwszego stopnia zwykle jest prowadzona na stosunkowo dużym stopniu ogólności. Studenci nabywają wiedzę stanowiącą podstawę do późniejszej specjalizacji w określonych obszarach. Niemniej już na tym etapie przekazuje się wiele wiedzy przydatnej w zawodzie.

Studia pierwszego stopnia, czyli większe szanse na rynku pracy

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, niektórzy kończą edukację po zdobyciu dyplomu licencjata. Choć jest on pozycjonowany niżej niż tytuł magistra, i tak w znacznym stopniu zwiększa szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy. Warunkiem tego jest ukończenie studiów na wysokim poziomie. Jak znaleźć takie studia licencjackie w Warszawie? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.

Jakie studia licencjackie w Warszawie wybrać?

Aby 3 lata edukacji nie były zmarnowane, należy wybrać odpowiednie studia licencjackie. Obecnie studia licencjackie w Warszawie prowadzi mnóstwo uczelni publicznych i prywatnych. Za godną uwagi należy uznać ofertę Uczelni Techniczno-Handlowej. Prowadzi ona studia pierwszego stopnia na kierunkach:

  • Zarządzanie
  • Finanse i Rachunkowość
  • Bezpieczeństwo Wewnętrzne
  • Architektura wnętrz

Powyższe kierunki są prowadzone zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studenci biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Dzięki temu już po uzyskaniu tytułu licencjata są gotowi do podjęcia pracy w wybranym zawodzie.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone