Sushi

Sushi to tradycyjna potrawa kultury japońskiej, która w Kraju Kwitnącej Wiśni obecna jest od ponad tysiąca lat. Do jej podstawowych składników zaliczyć należy ryż, surowe owoce morza, warzywa, grzyby czy wodorosty nori. Kuchnia ta, ze względu na swój charakter i różnorodność, zyskała ogromną popularność na całym świecie i Warszawa nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W stolicy naszego kraju znajdziemy dziesiątki restauracji, które serwują ten azjatycki przysmak.

Sushi i kuchnia azjatycka Warszawa

W Warszawie znajdziemy dziesiątki restauracji, które serwują sushi. Większość z nich pozwala zarónow na spróbowanie kuchni azjatyckiej na miejscu, jak i oferuje dowóz swoich potraw. Tego rodzaju usługi i specjały dostępne są także na Bemowie. Dzięki nim możemy w kilka chwil przenieść się do odległej Japonii i spróbować czegoś zupełnie nowego. 

Sushi zyskało ogromną popularność na niemal całym świecie i Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Tradycyjne danie kuchni japońskiej ma już ponad tysiąc lat i wciąż potrafi nas zaskakiwać nowymi smakami, kombinacjami czy sposobem podania. Do jej tradycyjnych składników zaliczają się ryż, owoce morza, wodorosty nori czy grzyby. 

Ramen, sajgonki, dania kuchni japońskiej

Dziesiątki tego rodzaju restaurajci funkcjonują zarówno w samej Warszawie, jak i w podwarszawskich miejscowościach. Warto więc przynajmniej raz dać im szansę i spróbować, czy kuchnia azjatycka trafia w nasze gusta. W sklepach znajdziemy też liczne składniki i narzędzia, które pozwolą nam na przygotowanie sushi w domu. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone