Terapia SI integracja sensoryczna

W stolicy naszego kraju skorzystać możemy z różnorodnych terapii i zajęć, które poprawią naszą kondycję i pozwolą uporać się ze zdrowotnymi problemami. Doskonałym przykładem jest tutaj terapia SI i integracja sensoryczna, z których skorzystać możemy zarówno w samej Warszawie (Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz), jak i wielu podwarszawskich miejscowościach (między innymi Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Otwock, Józefów, Marki czy Janki). Na czym właściwie polega tego rodzaju terapia? Integracja sensoryczna prowadzona jest przez terapeutę integracji sensorycznej. Kluczową rolę w całym procesie odgrywa też specjalnie przystosowana do tego celu pracownia, która pomaga dokonać tak zwanej integracji sensorycznej (SI). Głównym celem podejmowanych działań jest stymulacja zmysłów i ruchów, która może pomóc w rozwiązaniu problemów emocjonalnych, behawioralnych czy motorycznych. Nic więc dziwnergo, że po tego rodzaju tereapię chętnie sięgają rodzice, którzy chcą poddać jej swoje dzieci.

Terapia SI dla dzieci Warszawa

Tak jak wspomnieliśmy, na terapię integracji sensorycznej najczęściej decydują się rodzice, których dzieci mają problemy ze skupieniem uwagi czy uczeniem się. Na tego rodzaju działania często decydują się także opiekunowie, których dzieci cierpią na dysleksję, dyskalkulię czy dysgrafię. Takie działania pomóc mogą także w okiełzaniu nadpobudliwości czy nadruchliwości najmłodszych. Terapia sensoryczna świetnie sprawdza się także w przypadku dzieci ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera i mózgowym porażeniem dziecięcym. Na tego rodzaju terapii sporo zyskać mogą także dzieci niedosłyszące, niedowidzące i z problemami mięśniowymi. Więcej na ten i inne tematy związane ze zdrowiem przeczytać można na łamach naszego katalogu lokalnych firm i przedsiębiorstw.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone