Praca wirtualna asystentka - opis zawodu, zarobki, gdzie szukać pracy?

Każdy obszar naszego życia przenosi się do Internetu. Powstają nowe miejsca pracy, których kiedyś nie było i nikt by nawet nie pomyślał, że kiedyś będzie można pracować w taki sposób. Chyba każdy, kto kiedykolwiek był w większej korporacji, albo pracował w takim miejscu wie, że prezesi mają swoje asystentki, które wszystkiego pilnują, planują i załatwiają. Wirtualna asystentka robi to samo, a nawet nieco więcej, ale w zaciszu swojego mieszkania. Jedyne, co jest im potrzebne – nieograniczony dostęp do Internetu, komputer i telefon.

Nie wszyscy jednak dokładnie orientują się w pracy wirtualnej asystentki. Czy to w ogóle opłacalny biznes? Czy warto się decydować na coś takiego?

Jak zostać wirtualną asystentką?

Miejscem jej pracy jest Internet i to właśnie za jego pomocą będzie pomagała prezesom, kierownikom, menadżerom, małym i większym przedsiębiorcom. Wirtualna asystentka musi doskonale komunikować się z klientami, musi doskonale znać realia reklamy, mieć lekkie pióro i zmysł estetyczny. Bo nie wiadomo co dokładnie będzie należało do jej obowiązków – to zależy od tego, co potrzebują klienci.

Żeby znaleźć pracę jako wirtualna asystentka dobrze jest mieć swoją stronę, umieć promować swoje usługi i dużo pisać do większych firm, czy nie potrzebują oni pomocy.

Swoje umiejętności i kompetencje można rozszerzać o kursy, szkolenia – jest tego całkiem sporo dostępnego w Internecie. Warto się za tym rozejrzeć!

Zakres obowiązków wirtualnej asystentki

Asystentka, która pracuje przez Internet, ma całkiem szeroki wachlarz usług. Zależy to od jej umiejętności. Może zajmować się:

• uzupełnianiem baz danych,
• kontaktowaniem się z klientami,
• odpowiadaniem na maile klientów,
• rozpatrywanie reklamacji,
• planowanie podróży firmowych,
• wyszukiwaniem informacji,
• pisaniem tekstów reklamowych,
• tworzeniem prezentacji,
• umawianiem spotkań

I w wielu, wielu innych rzeczach. Czasami po pomoc wirtualnej asystentki zgłaszają się również osoby prywatne. Niekiedy potrzebują jedynie delikatnej pomocy w zorganizowaniu czegoś, dopilnowaniu terminów. Wtedy też mogą zgłosić się do takiej asystentki.

Zarobki wirtualnej asystentki

I proszę bardzo – dochodzimy do bardzo istotnego punktu. Wirtualne asystentki mają bardzo zróżnicowane dochody. Zależy to od tego, co dokładnie wykonują dla swojego klienta. Czasami mają dostępne pakiety, stawki godzinowe albo ceny uzależnione od dnia tygodnia i szybkości wykonania usługi. Zarobki są bardzo elastyczne – zależą od ilości wkładanej w to pracy, ilości przepracowanych godzin… Naprawdę dobrze można zarobić pracując jako wirtualna asystentka. Jeśli ktoś ma ku temu predyspozycje i możliwości – zdecydowanie polecamy.

Czytaj również: Najlepsze filmy ranking

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone