Zakładanie trawników

Prawie każdy właściciel ogrodu, działki czy podwórka marzy o przepięknym trawniku, który stanie się wizytówką całej posesji. Samodzielne uprawianie, sianie i pielęgnacja wymarzonej murawy nie zawsze jest jednak łatwa - zwłaszcza w przypadku wymagających odmian, którymi należy się zajmować w określony sposób. Nic więc dziwnego, że przekłada się to na zainteresowanie usługami firm, sklepów ogrodniczych czy fachowców, którzy pomogą nam w wyhodowaniu wymarzonego zielonego dywanu. Zakładanie trawnika to zadanie mozolne, trudne i wymagające sporego budżetu (choć ten łatwo ograniczyć czy zmodyfikować). Jak przygotować się do założenia trawnika? Jakie alternatywy dla siania i pielęgnacji murawy znajdziemy na rynku? Gdzie udać się po pomoc w założeniu i pielęgnacji naszego ogrodu? Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania znajdziecie właśnie tutaj.

Zakładanie trawników Warszawa

Alternatywą dla klasycznego trawnika może być trawa z rolki, którą także bez problemu dostaniemy na terenie Warszawy i jej najbliższych okolic (wyjątkiem nie są tutaj dzielnice stołecznego miasta: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz). Spora część posiadaczy ogrodów, działek czy podwórek decyduje się na klasyczną trawę i zakładanie trawnika poprzez posiadanie odpowiedniej odmiany. Dobranie odpowiedniego ziarna to jednak zaledwie początek drogi - zadbać należy między innymi o odpowiednie nawodnienie czy regularne przycinanie przydomowej murawy. Gdzie szukać specjalistów? Spora część z nich dostępna jest dzięki hurtowniom ogrodniczym czy sklepom. Inni sami prowadzą swoją działalność i reklamują się na przykład w sieci. W przypadku tych ostatnich więcej informacji uzyskać możecie także na łamach naszego katalogu firm.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone