Zarabianie pieniędzy przez Internet. Jak zarobić nie wychodząc z domu? cz. 1

Zarabianie pieniędzy jest dla nas bardzo ważne – nic dziwnego. Bez odpowiedniego zaplecza finansowego ciężko jest cokolwiek zwojować. Niektórzy coraz częściej zastanawiają się – jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu. Czy to w ogóle możliwe? Ile trzeba zainwestować, aby móc pomnożyć swój „majątek” nawet nie ruszając się poza próg. Ile można w ogóle zarobić, kiedy pracujemy z domu? Odpowiadamy.

1. Wypełnianie ankiet

Kiedy decydujemy się na rozpoczęcie pracy z domu i zarabianie poprzez działania w Internecie, nie jesteśmy do końca zaawansowani. Nie warto rzucać więc swojej stałej pracy i od razu przenosić się do działań w sieci. Trzeba zaczynać stopniowo. Dlatego wypełnianie ankiet i korzystanie z programów lojalnościowych to dobry pomysł na dorobienie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych do domowego budżetu. Wystarczy tak naprawdę zalogować się na dedykowanych stronach i wypełniając ankiety lub dodając opinie, zarobić trochę grosza. Może nawet nie do końca grosza – na zagranicznych firmach w około miesiąc można zrobić około 50 euro.

To proste zajęcie, więc poradzi sobie z nim nawet ktoś nie do końca biegły w obsłudze komputera lub telefonu. Tak naprawdę każdy może sobie w ten sposób „wrzucić” do budżetu trochę pieniędzy.

Główne zalety to:
- proste zadanie – nie wymaga specjalistycznej wiedzy
- niezbyt czasochłonne – można poświęcić na to od kilku do kilkunastu minut dziennie
- można zalogować się do kilku miejsc jednocześnie, aby zyski były większe

Kilka minut pracy, a dodatkowe kilkadziesiąt złotych na naszym koncie.

2. Freelancer

To zajęcie dla bardziej zaawansowanych, którzy mają jakieś pojęcie w danej dziedzinie, którą można przenieść do Internetu i realizować zlecenia. W zależności od tego, jakiego zajęcia się podejmiemy – możemy liczyć na różne zyski.

-copywriter – polega na pisaniu teksów dla różnych przedsiębiorstw, w zależności od ich wymagań. Jako „osoba od tekstów” możemy zarobić miesięcznie od 1500 – 3000 zł. Wszystko od tego, na ile zleceń się decydujemy i ile jesteśmy w stanie wyrobić w danym okresie. Jest to zdecydowanie coś, za co można się utrzymać
-grafik – tutaj też nie musimy siedzieć w biurze, aby spełnić czyjąś koncepcję. W domu będzie nam nawet nieco lepiej. Tutaj pieniądze są nieco lepsze, ponieważ zarobić miesięcznie można od 2500 do 3500 zł.
-programista – absolutny TOP w naszym zestawieniu. Programiści mogą liczyć nawet do 10 000 zł miesięcznie. Niezłe pieniądze, prawda? I nawet nie musimy wychodzić z mieszkania.
-tłumacz – w tym momencie jest zapotrzebowanie na tłumaczy z różnych, nie do końca popularnych języków np. czeski, chiński czy duński. Dobry tłumacz (np. z certyfikatem potwierdzającym znajomość języka) może liczyć na 150 – 200 zł za tłumaczenie jednej strony
-fotograf – tworzenie reportaży, dodawanie konkretnych zdjęć na portale, obróbka fotografii – to mogą być również bardzo dobre zajęcia. Na fotografów jest zapotrzebowanie – kwestia zarobków jest w tym przypadku indywidualna.

Oprócz tego znajdzie się jeszcze kilka punktów – prowadzenie własnego sklepu internetowego, prowadzenie bloga czy zarabianie na kryptowalutach. Wszystko to znajdzie się w kolejnej części poradnika na zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone