Najlepsze telefony do 2000 złotych. Jak wybrać telefon ze średniej półki?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 23.02.2023 - data edycji: 23.02.2023

Nowoczesne technologie ciągle się rozwijają, a urządzenia mobilne stały się podstawowymi narzędziami komunikacji na odległość. Doskonale widać to na przykładzie smartfonów, z których dziś korzystają osoby w każdym wieku. Ze względu na ogromne możliwości (między innymi zaawansowane aparaty fotograficzne, możliwość korzystania z sieci czy obsługa płatności bezgotówkowych) telefony potrafią kosztować nawet wiele tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że świetnej jakości urządzenia możemy kupić nawet za mniej niż 2000 złotych. Czym kierować się przy wyborze takich smartfonów i jak wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie?

Czy warto kupić telefon do 2000 złotych?

Wielu osobom wydaje się, że im droższy telefon, tym lepiej. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, najnowsze flagowce to imponujące urządzenia o świetnych parametrach, ale okazuje się, że za o wiele niższą cenę możemy nabyć urządzenie, które w pełni odpowiadać będzie wszystkim naszym oczekiwaniom. Doskonałym przykładem są tutaj telefony z tak zwanej średniej półki cenowej, do których zaliczyć można urządzenia kosztujące między 1000 a 2000 złotych. W dużej części przypadków okażą się one zupełnie wystarczające do pracy czy nauki (zainteresowani nimi mogą więc być pracodawcy czy firmy). Tego rodzaju telefony świetnie sprawdzą się także jako pierwsze urządzenia dla seniora czy dziecka, którzy dopiero zaczynają korzystać z tego rodzaju urządzeń. Także w codziennym użytku telefon do 2000 złotych wcale nie musi znacząco odbiegać od swoich droższych odpowiedników. Czego możemy oczekiwać od urządzenia z tej półki cenowej?

Co powinien mieć telefon za 2000 złotych?

W pierwszej kolejności zwrócić uwagę warto na to, co rzuca się w oczy, a mowa o ekranie i obudowie. W proponowanej półce cenowej liczyć możemy na solidnie wykonane obudowy z tworzywa sztucznego. W parametrach ekranu najczęściej znajdziemy wyświetlacze o rozdzielczości Full HD+ (także AMOLED i Super AMOLED), które mają podwyższoną częstotliwość odświeżania, co przekłada się na płynność obrazu. Ważnym parametrem telefonu jest też pamięć RAM, która przekłada się na wydajność urządzenia. Do 2000 złotych warto stawiać na telefony, które mają minimum 6 GB tej pamięci. Ważnym aspektem jest także aparat, a w tym segmencie cenowym liczyć możemy na potrójne i poczwórne aparaty, które nagrywać i fotografować mogą nawet w 4K. Wysoka jakość rejestrowanych materiałów przekłada się na zapotrzebowanie na pamięć wewnętrzną, a wybrać warto modele, które mają jej powyżej 100 GB. Często zwracamy uwagę także na baterię, a w tym przypadku po prostu im mocniejsza, tym lepiej. Uwagę warto zwrócić także na procesor, który jest sercem naszego telefonu. Standardem obecnie jest też system operacyjny Android 11 czy komunikacja bezprzewodowa (Bluetooth, NFC). W niektórych modelach liczyć możemy także na czytnik linii papilarnych czy wykrywanie twarzy.

Polecane modele do 2000 złotych

Budżet na poziomie 2000 złotych wbrew pozorom daje nam spore możliwości w wyborze telefonu. Na samym początku warto wspomnieć o outletach AGD i RTV, gdzie często możemy nabyć telefony w niższych cenach (na przykład egzemplarze delikatnie uszkodzone lub wystawowe). Warto przejrzeć także oferty na Allegro czy OLX. W pozostałych wypadkach czekają na nas sklepy, a i tu liczyć możemy na setki modeli. Do polecanych we wskazanym segmencie cenowym należą między innymi:

  • OnePlus Nord 2 5G
  • Oppo Reno 6 5G
  • POCO X4 GT 5G
  • Motorola G200
  • Motorola Edge 30 neo
  • Motorola Moto G82 5G
  • Xiaomi Redmi Note 11 Pro
  • Xiaomi 11T
  • Samsung Galaxy S20 FE
  • Samsung Galaxy A52s 5G

Sklep z akcesoriami do telefonu i serwisy telefonów

Przy zakupie telefonu z pewnością warto rozważyć także zakup odpowiednich akcesoriów i narzędzi, które pomogą nam w codziennym korzystaniu z naszego urządzenia. W pierwszej kolejności zadbać warto o pokrowiec i szkło hartowane (lub folię ochronną), które zabezpieczą nasz telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup ładowarki indukcyjnej, która świetnie sprawdzi się w przypadku większości urządzeń (przed jej zakupem warto sprawdzić, czy nasz telefon na pewno obsługuje ładowanie indukcyjne). Warto zainwestować też w niektóre aplikacje, które pomogą nam w pracy, nauce czy zachowaniu właściwego bezpieczeństwa pracy na naszym telefonie. Chętni mogą wykupić też dodatkowe ubezpieczenie w sklepie czy ulepszenia gwarancji. Nawet wówczas nie mamy jednak stuprocentowej pewności, że naszemu urządzeniu nic się nie stanie. Wówczas warto wybrać się do autoryzowanego serwisu (zwłaszcza gdy nasz telefon jest na gwarancji) lub do sklepu, gdzie go zakupiliśmy. W każdym mieście funkcjonują też usługi naprawy telefonów, a usługi w segmencie cenowym do 2000 złotych sprawiają, że często jest to o wiele bardziej opłacalne niż zakup nowego smartfona.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone