Korzystasz z telefonu komórkowego? Zobacz co Ci grozi!

Dzisiejsza rzeczywistość jest zdominowana przez internet i urządzenia mobilne. Niemal każdy z nas posługuje się nowoczesnym smartfonem, który bez trudu połączy się z siecią. Każdy kij ma jednak dwa końce. Na użytkowników telefonów komórkowych czekają bowiem liczne zagrożenia, które związane sa zarówno z aktywnym korzystaniem z sieci, jak i nieco bardziej złożonych prób oszustwa. Jak się przed nimi chronić?

Natrętni telemarketerzy

Prawdziwą zmorą użytkowników telefonów bywają nachalni telemarketerzy, którzy potrafią wydzwaniać nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Jak się przed nimi ustrzec? W sieci znajdziejmy sporo informacji o firmach i numerach, które działają właśnie w ten sposób. Być może niedługo proceder ten stanie się mniej popularny. Wszystko dzięki decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który na jedną z firm oferującą garnki nałożył karę w wysokości 35 tysięcy złotych. UOKiK ukarał firmę ze względu na jej nieczyste praktyki - między innymi wydzwanianie klientów bez wymaganaje zgody marketingowej. 

Uważaj na phishing

Oszuści wynajdują coraz bardziej pomysłowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy lub danych od nieświadomych niczego użytkowników. Doskonałym przykładem jest sytuacja, której sporo osób doświadczyło w grudniu 2019 roku. Otrzymali oni wiadomość SMS, która groziła im zablokowaniem numeru telefonu. Oczywiście zostali oni także poinformowani, że mogą uniknąć niemiłych konsekwencji - warunkiem było spłacenie rzekomego długu dotyczącego usłgi. Jak działają oszuści SMS? Przede wszystkim zależy im na danych wrażliwych lub wyłudzeniu pieniędzy. Warto więc mieć świadomość zagrożeń i umiejętnie się przed nimi bronić. 

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone