Czym jest Xbox Game Pass i jak działa? Co usługa oferuje subskrybentom?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 14.03.2023 - data edycji: 14.03.2023

Usługi poświęcone grom komputerowym są coraz bardziej kompleksowe, a rozwój technologii sprawia, że w najnowsze produkcje (za pomocą na przykład chmury) zagrać możemy nawet na starych komputerach z dostępem do sieci. Coraz większe grono zwolenników znajdują też usługi, które pozwalają na uruchamianie gier w ramach abonamentu, bez konieczności kupowania fizycznego nośnika czy elektronicznego kodu dostępu. Jedną z najpopularniejszych usług tego rodzaju jest abonament Xbox Game Pass, który oferuje firma Microsoft. Czym jest ta usługa i jak działa? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Jak działa Xbox Game Pass?

Rozważania na temat usługi należy rozpocząć od zdefiniowania, czym ona właściwie jest. Game Pass to subskrypcyjna usługa, którą oferuje Microsoft. W ramach comiesięcznej opłaty użytkownicy zyskują dostęp do biblioteki gier w formie cyfrowej. Abonament pozwala zarówno na granie w gry w chmurze, jak i uruchamianie ich na komputerze osobistym czy konsoli. Usługa dostępna jest dla posiadaczy Xboxa i PC (w tym wypadku warunkiem koniecznym jest minimum Windows 10). W gry zagramy natomiast także za pośrednictwem urządzeń mobilnych (na to pozwala z kolei aplikacja Xbox Game Pass na smartfony). Jakie tytuły znajdują się w ofercie XGP? Znajdziemy tu zarówno klasyczne produkcje sprzed lat (na przykład Age of Empires II), jak i najnowsze produkcje (na przykład Football Manager 2023 czy A Plague Tale: Requiem). Jak skorzystać z bogatej oferty tej abonamentowej funkcji?

Jak skorzystać z Xbox Game Pass?

Pierwszym krokiem do skorzystania z Xbox Game Pass jest posiadanie konta Microsoft, które umożliwia nam wykupienie specjalnego abonamentu (nowi użytkownicy często mogą liczyć na promocje, w ramach których miesiąc usługi kosztuje zaledwie kilka złotych). Po uiszczeniu opłaty i podaniu danych karty płatniczej lub innej formy płatności możemy skorzystać z całej biblioteki dostępnych tytułów (najwygodniej jest wówczas skorzystać z dedykowanej aplikacji na PC czy smartfona). XGP oferuje kilka rodzajów abonamentu. Jego najwyższa wersja (Ultimate) pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji usługi, a taki abonament możemy wykupić na miesiąc lub rok z góry. W każdej chwili możemy też zrezygnować z takiej subskrypcji. Dla kogo jest Xbox Game Pass? Przede wszystkim dla miłośników gier, a zachwyceni będą także wszyscy ci, którzy chcą grać w różnorodne tytuły bez konieczności kupowania gier.

Chcesz wybudować nieruchomość? Sprawdź domy modułowe i domy na zgłoszenie

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone