Jak zresetować hasło PlayStation Network? Jak zmienić hasło na PS5 i PSN?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 14.03.2023 - data edycji: 14.03.2023

Każdy z nas ma kilka ulubionych form rozrywki i spędzania wolnego czasu, z których chętnie korzysta. Sporo nowych możliwości w tym zakresie przyniósł rozwój technologii, co doskonale widać na przykładzie konsol do gier. Jedną z najpopularniejszych jest urządzenie Sony, a więc PlayStation. Konsola doczekała się już kilku generacji, a najnowsze PS5 cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników wirtualnej rozrywki z całego świata. W celu korzystania z pełnej funkcjonalności konsoli niezbędne jest posiadanie konta PlayStation Network, o którego właściwe zabezpieczenia należy zadbać. Dlaczego jest to tak istotne? PRzede wszystkim przez zaniedbanie opcji bezpieczeństwa możemy utracić dostęp do naszego konta, gier czy subskrypcji. Ponadto spora część graczy ma podpiętą do takiego konta kartę płatniczą, za pomocą której włamywacze mogą dokonywać transakcji. Warto więc już dziś zadbać o właściwe zabezpieczenia i zmianę hasła na silniejsze.

Dlaczego warto zmieniać hasło i jak stworzyć silny kod dostępu?

Regularne zmienianie hasła to swego rodzaju higiena naszego konta i nie mowa tu tylko o profilu związanym z PlayStation. Taki kod dostępu powinien być zmieniany przynajmniej raz na kilka miesięcy, a podczas tworzenia nowego hasła warto stosować się do kilku przydatnych porad. Przede wszystkim powinno zawierać ono kilkanaście znaków i składać się zarówno z małych, jak i dużych liter. Warto również uwzględnić cyfry i znaki specjalne. Taki kod dostępu nie powinien zawierać logicznych ciągów znaków (imiona czy daty urodzenia łatwo odgadnąć). Korzystać należy także z wieloetapowej weryfikacji tożsamości. Zaopatrzeni w wiedzę teoretyczną możemy przystąpić do resetowania/zmiany hasła PSN. Jak to zrobić?

Zmiana hasła na PS5 i PSN

Warto zaznaczyć, że wolę zmiany hasła możemy wyrazić zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i konsoli PlayStation. W przypadku PlayStation 5 należy wówczas przejść do sekcji “Ustawienia” gdzie wybieramy zakładkę “Użytkownicy i konta”. Teraz przechodzimy do opcji “Konto” i wybieramy “Wpisz się”. Po wpisaniu identyfikatora wpisu (adres e-mail) na naszą skrzynkę pocztową trafi wiadomość, w której znajdziemy bezpieczne łącze do opcji zmiany hasła. O takiego maila możemy poprosić również z poziomu strony wpisu “Zarządzanie kontami”, gdzie podczas logowania trzeba wybrać opcję “Problemy ze wpisaniem się?”. Teraz wybieramy opcję “Zresetuj hasło”, a po wskazaniu maila powiązanego z kontem otrzymamy wiadomość z bezpiecznym łączem, która pozwoli na zresetowanie czy zmianę hasła. Warto pamiętać, że w obu opisywanych wyżej przypadkach taka wiadomość mailowa może przyjść nawet po 24 godzinach.

Twoja konsola uległa awarii? Oddaj ją do serwisu konsol gamingowych

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone