Jak założyć kanał YouTube? Przydatne porady dla początkujących YouTuberów

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 14.03.2023 - data edycji: 14.03.2023

Internet to dzisiaj miejsce niemal nieograniczonych możliwości, z czego doskonale zdają sobie sprawę przede wszystkim młodzi ludzie, dla których sieć stała się miejscem zarabiania łatwych pieniędzy i realizowania siebie. Doskonale widać to na przykładzie YouTube, który jest nie tylko platformą wideo, ale również ważne narzędziem marketingowym. Zasięgi serwisu pozwalają na dotarcie do szerokiej publiczności, a założenie kanału jest banalnie wręcz proste. Wystarczy przejść na youtube.com, wybrać opcję załóż konto lub zaloguj i kierować się instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Samo posiadanie kanału nie jest jednak absolutnie gwarantem sukcesu, a na dobry początek warto kierować się trzema poniższymi poradami.

Znajdź niszę tematyczną

Przed umieszczeniem pierwszego materiału w sieci warto oczywiście odpowiednio się przygotować, a w pierwszej kolejności wybrać tematykę, na której chcemy się skupić. Idealnym połączeniem jest połączenie pasji i zainteresowań z tym, co chcemy prezentować s sieci. Pamiętać należy, że nasze materiały powinny przyciągnąć uwagę widzów i zainteresować ich. Wszystko to sprawia, że wybór tematu jest kluczowy, a skupić się należy tematykę, w której czujemy się pewni. Zanim zaczniesz mówić i nagrywać, upewnij się, że masz coś do powiedzenia.

Zadbaj o jakość nagrań

Nawet najlepsze i najciekawsze treści nie obronią się bez właściwej ich jakości. Wideo powinno być ciekawe i wciągające, ale warto też zadbać o dobrą jakość dźwięku i odpowiednio zmontowane wideo. Dobra jakość przyciągnie widzów i sprawi, że chętniej wrócą oni do śledzenia naszych wirtualnych poczynań. Zadbać warto o właściwe SEO (Search Engine Optimization). Nasze wideo powinno zawierać odpowiedni opis czy przydatne tagi - dzięki temu wyszukiwarka internetowa chętniej będzie polecać nasze materiały w wynikach wyszukiwania.

Stwórz markę osobistą

Po wybraniu swojej niszy i dbaniu o właściwą jakość materiałów należy skupić się na budowaniu swojej marki osobistej. Branding naszego kanału na YouTube jest niezwykle istotny, zwłaszcza gdy chcemy być charakterystyczni i łatwy do zapamiętania. W sieci trzeba się właściwie przedstawić i określić, jakie wartości chcemy przekazać widzom. Przydatne w identyfikacji wizualnej naszego konta może okazać się również stworzenie charakterystycznego logo, stylu graficznego czy zastosowanie konkretnej palety kolorystycznej. Zadbać można także o to, co wpada w ucho, a przydatny w tym przypadku okazać się może motyw muzyczny, który będzie odtwarzany na przykład na początku każdego naszego filmu. Dzięki temu szybko zapadniemy w pamięć widzów. Zastosowanie wszystkich powyższych rad sprawi, że szybko staniemy się częścią tej internetowej społeczności. Szybko przekonamy się też, czy nasze materiały przypadły do gustu widzom.

Chcesz poprawić jakość swoich nagrań? Sprawdź oferty sklepów z aparatami i kamerami

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone