Jak utworzyć konto na Steam? Jak założyć konto i grać na Steam?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 13.03.2023 - data edycji: 13.03.2023

Gry komputerowe to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że społeczność graczy nieustannie się powiększa, a świetnym tego dowodem może być ciągle rozrastający się Steam. Czym właściwie on jest? Steam to platforma dla graczy, która łączy funkcjonalność (możliwość kupowania gier, uruchamiania gier czy kolekcjonowania osiągnięć) z elementami mediów społecznościowych (gra ze znajomymi, wymienianie wiadomości, grupy tematyczne). Okazuje się, że dołączenie do Steam jest bardzo proste i całkowicie darmowe, a dokonać tego możemy zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i strony internetowej platformy.

Dlaczego warto założyć konto na Steam?

Steam to wiodąca (mimo rosnącej konkurencji) platforma dla graczy. Dzięki niej możemy stworzyć profil, który będzie zarazem naszym dziennikiem postępów, osiągnięć i uruchamianych gier. Możemy także (tak jak w mediach społecznościowych) zaprosić do grona znajomych osoby, z którymi się znamy lub lubimy grać - aplikacja pokaże nam, czy są oni aktualnie online i w co grają. Steam to także ogromny sklep, w którym kupić tysiące najróżniejszych gier, a miłośników wirtualnej rozrywki może także zaskoczyć fakt, że znajdziemy tu również pokaźną bibliotekę tytułów zupełnie darmowych, w których sprawdzić się możemy z graczami z całego świata. Dodatkowe zabezpieczenia i funkcje sprawiają, że dla wielu osób Steam jest centrum ich internetowej aktywności, a profile najbardziej znanych celebrytów czy e-sportowców odwiedzane są przez tysiące fanów. Każdy z nas już dziś może stać się częścią tej internetowej społeczności, a dołączenie do Steam jest banalnie proste. Poniżej znajdziecie opis, jak to zrobić.

Jak założyć konto Steam

Przed założeniem konta pamiętać należy o tym, że niezbędne do tego jest posiadanie adresu mailowego, do którego mamy dostęp i za pomocą którego potwierdzimy naszą tożsamość. Najłatwiejszym sposobem na założenie konta na Steam wydaje się skorzystanie z aplikacji platformy, którą zainstalować możemy na przykład na naszym komputerze. Wówczas należy uruchomić program i wybrać opcję “Utwórz nowe konto Steam”. Następnie należy jedynie kierować się wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, a cała procedura zajmie zaledwie kilka minut. Konto na Steam założyć możemy również pod adresem https://store.steampowered.com/login, gdzie także wybrać należy odpowiednią opcję. W tym przypadku będzie to sekcja “Dołącz do Steam”. Teraz również zostaniemy przeprowadzeni przez proces, który sprowadza się do podania danych i stworzenia internetowej tożsamości na tej platformie. Po założeniu konta i zalogowaniu się na nie nie możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności platformy.

Kończysz budowę domu lub chcesz wyposażyć mieszkanie? Sprawdź meble do sypialni i kabiny prysznicowe

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone