Pobieranie i konfiguracja aplikacji Google Authenticator

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 14.03.2023 - data edycji: 14.03.2023

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy jesteśmy świadkami swego rodzaju cyfrowej rewolucji, w ramach której nasze życie coraz bardziej przenosi się do świata wirtualnego. Doskonale widać to na przykładzie mediów społecznościowych czy aplikacji bankowych, z których dziś korzysta niemal każdy. W większości przypadków korzystamy wówczas z loginów, haseł czy innych kodów bezpieczeństwa, które mają pomóc zarówno w weryfikacji naszej tożsamości, jak i zabezpieczyć nasze konta przez nieautoryzowanym dostępem. Wraz z rozwojem technologii ewoluują jednak nie tylko dostępne dla nas usługi, ale i zagrożenia, z którymi musimy się borykać. Okazuje się bowiem, że samo hasło może okazać się niewystarczające.

Jak działa aplikacja Google Authenticator?

W wielu przypadkach w zabezpieczeniu naszego konta mogą pomóc dodatkowe funkcje, do których należą między innymi autoryzacja dwuskładnikowa czy aplikacja, która co kilka sekund generuje kod przez aplikację do autoryzacji. Taki kod należy podać podczas logowania, a w założeniu ma to pomóc w zweryfikowaniu naszej tożsamości. W tym drugim przypadku jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest aplikacja Google Authenticator. Dzięki niej możemy być pewni, że nieautoryzowany przez nas dostęp do danego konta czy usługi będzie niemal niemożliwy. Generowanie kodów autoryzacyjnych jest bardzo intuicyjne i szybko można przyzwyczaić się do tego rodzaju zabezpieczeń. Jak jednak pobrać aplikację aplikacja Google Authenticator i co zrobić, aby była ona właściwie skonfigurowana? Poniżej znaleźć możecie kilka przydatnych wskazówek.

Jak skonfigurować aplikację Google Authenticator?

Aplikacja Google Authenticator dostępna jest bezpłatnie zarówno na urządzeniach z Androidem (Google Play), jak i iOS. W przypadku Androida posiadać należy urządzenie z Androidem w wersji 4.4 lub nowszej oraz włączoną weryfikację dwuetapową, a użytkownicy iOS zadbać powinni zarówno o weryfikację dwuetapową, jak i najnowszą wersję systemu operacyjnego. Konfiguracja w obu przypadkach wygląda tak samo. W pierwszej kolejności należy otworzyć konto Google na urządzeniu, a w panelu użytkownika przejść do sekcji “Bezpieczeństwo”. Przejść należy do “Logowanie się w Google”, gdzie wybieramy opcję “Weryfikacja dwuetapowa”. Teraz przejść trzeba do opcji “Skonfiguruj dodatkowe etapy potwierdzania tożsamości”, gdzie znajdziemy pozycję “Aplikacja Authenticator”. Teraz klikamy opcję “Skonfiguruj” - teraz postępować należy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po zakończeniu konfiguracji możemy dodać kolejne aplikacje, które będziemy zabezpieczać w ten sposób (na przykład Steam czy Twitter).

Potrzebujesz usługi wycinki drzew? Sprawdź oferty lokalnych firm. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone