Jak zmienić hasło na Steam? Zabezpiecz swoje konto z grami

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 14.03.2023 - data edycji: 14.03.2023

Społeczność graczy nieustannie się powiększa, a duża część z nich korzysta ze specjalnych platform, za których pośrednictwem można zarówno zakupić gry, jak i uruchomić posiadane tytuły. Jednym z najpopularniejszych serwisów dla miłośników wirtualnej rozrywki jest Steam, który jest swego rodzaju połączeniem mediów społecznościowych i platformy gamingowej. Posiadacze kont na Steam doskonale wiedzą, jak bardzo wartościowe potrafią być ich profile. Nic więc dziwnego, że kluczowa wydaje się kwestia zabezpieczeń kont na Steam, a podstawą takiego zabezpieczenia jest hasło. Warto je więc regularnie zmieniać i modyfikować, aby utrudniać zadanie potencjalnym włamywaczom. Jak szybko i skutecznie zmienić swoje hasło na Steam?

Zabezpieczenie konta Steam

Pierwszym elementem zabezpieczeń naszego konta jest oczywiście hasło, które powinno być bardzo mocne. Warto stworzyć nielogiczny ciąg znaków (daty urodzenia czy imiona odpadają), w którym znajdą się znaki specjalne czy cyfry. W przypadku Steam możemy także skorzystać z zabezpieczenia Steam Guard, którego mobilny token obsługiwany jest przez smartfona. Bez generowanego w mobilnej aplikacji kodu nie można zalogować się do serwisu Steam. Mimo wszystko warto raz na jakiś czas (przynajmniej raz na kilka miesięcy) zmienić hasło lub je zresetować. Najprościej jest to zrobić poprzez aplikację Steam na komputerze. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie poradnik krok po kroku.

Zmiana hasła na Steam

Zmiana hasła na Steam jest bardzo prosta i intuicyjna, a najprościej zrobić ją za pomocą aplikacji Steam zainstalowanej na naszym komputerze. W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na nasz profil i wprowadzić dotychczasowe hasło oraz kod z aplikacji mobilnej (zalecamy włączenie weryfikacji dwuetapowej). Następnie przechodzimy do sekcji “Steam”, którą znajdziemy w lewym górnym rogu okienka aplikacji. Tam przechodzimy do sekcji “Ustawienia” i “Zmień hasło”. Potwierdzenie tej czynności możemy wysłać do aplikacji mobilnej lub wybrać opcję dotyczącą tego, że nie mamy już dostępu do naszego mobilnego tokenu. Wówczas pozostaje nam jedynie kierować się wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Chcesz się rozerwać? Sprawdź escape roomy i parki trampolin

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone