Jak zostać streamerem? Porady dla początkujących streamerów

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 15.03.2023 - data edycji: 15.03.2023

Dzisiaj sieć daje nam ogromne możliwości wyrażania siebie i tworzenia. Nic więc dziwnego, że sporo osób szuka w tym sposobu na rozrywkę i dostarczanie rozrywki innym. Doskonałym przykładem jest tutaj zawód streamera, który związany jest z tworzeniem treści wideo na żywo. Dla wielu osób jest to doskonały sposób na połączenie pasji z pracą. Tego rodzaju aktywność wymaga jednak ogromnego zaangażowania, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Jak zostać streamerem i o czym należy pamiętać zwłaszcza na początku naszej przygody?

Wybierz swoją platformę i niszę tematyczną

Każdego streamera napędza publiczność, a żeby przyciągnąć widzów, należy dostarczać im interesującą i wartościową treść. Od tego trzeba zacząć. Początkujący streamer powinien określić, co go interesuje i jak chce to pokazać oglądającym go widzom. Najczęściej jest go granie na żywo, rozmowy dotyczące aktualnych wydarzeń czy tak zwane streamy IRL, które opierają się na aktywnościach w terenie. Kolejnym ważnym krokiem jest wybór platformy, na której będziemy streamować. Wiodącymi są obecnie Twitch, YouTube i Facebook Gaming, a każda z nich ma swoje wady i zalety (zapoznać się warto na przykład z polityką konkretnego serwisu i ich wymaganiami). Każda z nich oferuje też nieco odmienne narzędzia, które ułatwiają streamowanie i sprawiają, że transmisje na żywo mają na każdej z nich nieco inny charakter i widownię. Warto pamiętać, że dobór platformy i tematyki określą nasz wizerunek w sieci. Warto o tym pamiętać i wystrzegać się na przykład naruszeń standardów społeczności.

Zainwestuj w sprzęt i dbaj o społeczność

Wpływ na odbiór naszych materiałów z pewnością ma ich jakość. Nic więc dziwnego, że nawet na początkowym etapie naszej przygody ze streamowaniem warto zainwestować w dobry sprzęt, który pozwoli na tworzenie wysokiej jakości treści. Wymagania sprzętowe mogą różnić się od platformy, a na mocne i wydajne komputery powinni postawić przede wszystkim ci, którzy zamierzają streamować najnowsze gry. Zadbać należy także o mikrofon, kamerę i oprogramowanie do streamowania. Wszystko to może narazić nas na koszt rzędu nawet wielu tysięcy złotych, ale na początek kilkaset złotych powinno wystarczyć. Im lepszy sprzęt, tym lepsza jakość streamów - warto więc modyfikować go wraz z rozwojem kanału. Nie należy zapominać także o społeczności, którą będziemy budować. Widzowie będą nam zadawać pytania lub komentować nasze poczynania - powinniśmy wówczas reagować na wpisy, integrować się z widzami i tym samym tworzyć swoją internetową markę. Kluczowa w osiągnięciu sukcesu jest także konsekwencja i regularność.

Chcesz zostać streamerem? Zadbaj o kamerę i odpowiednie słuchawki

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone