Jak zacząć swoją przygodę z e-sportem? Poradnik dla początkujących graczy

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 15.03.2023 - data edycji: 15.03.2023

Gry komputerowe to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Nic więc dziwnego, że dynamicznie one ewoluują, a e-sport stał się jedną z najchętniej oglądanych dyscyplin w sieci. Samo zjawisko e-sportu nie jest nowe i obserwujemy je od wielu lat. Najprościej rzecz ujmując, obejmuje on wszelkie sporty elektroniczne, w których zawodnicy mierzą się na wirtualnych placach boju, torach wyścigowych czy boiskach. Najlepsi mogą liczyć na gigantyczne nagrody pieniężne, a rozgrywki najbardziej znanych drużyn przyciągają miliony widzów. Przekłada się to także na zainteresowanie młodych graczy, którzy chcieliby w przyszłości rozpocząć e-sportową karierę. Od czego należy zacząć i jak zostać zawodnikiem wirtualnych sportów? Poniżej znaleźć można kilka przydatnych rad i wskazówek.

Jak wybrać swoją grę i trenować?

W pierwszej kolejności kluczowy jest oczywiście wybór gry, w której chcemy mierzyć się z innymi zawodnikami. Do najpopularniejszych gier e-sportowych obecnie należą FIFA, Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, League of Legends, Fortnite czy StarCraft II. Warto się zastanowić, czy chcemy grać w pojedynkę, czy też nastawiamy się na dołączenie w przyszłości do drużyny. Kolejnym niezbędnym elementem zawodnika jest odpowiedni sprzęt - w tym przypadku będzie to komputer lub konsola. Nieodzownym elementem jest także odpowiednio szybkie połączenie internetowe. Przełoży się to zarówno na jakość połączenia, wydajność działania gry, jak i komfort rozgrywki. Każdy zawodnik musi się liczyć z treningiem, który sprawi, że będzie on podnosił swoje umiejętności. W wielu przypadkach należy po prostu grać, piąć się po szczeblach kolejnych lig czy dywizji i sprawdzać się rywalizacji z coraz lepszymi zawodnikami. W wielu grach (na przykład we wspomnianym wcześniej CS: GO) znajdziemy też specjalne mapy i narzędzia do treningu, które poprawią nasz refleks czy opanowanie konkretnych elementów danej gry.

Jak dołączyć do drużyny i zacząć występować w turniejach?

W wielu przypadkach młodzi zawodnicy szukają drużyn, w których mogliby rozwijać swoje umiejętności. Warto wówczas próbować grać z bardziej doświadczonymi osobami, które wskażą nam niedociągnięcia i elementy warte skupienia na nich większej uwagi. Dobrym pomysłem może okazać się jednak także stworzenie drużyny z paczki przyjaciół, która doskonale się rozumie i dogaduje. W sieci znajdziemy z kolei serwisy i platformy, które pozwalają na amatorskie mierzenie się z innymi zespołami czy branie udziału w otwartych kwalifikacjach do większych turniejów. Otwiera to drogę do niemal nieustannego polepszania swojej pozycji czy szlifowania umiejętności. Początkujący esportowcy powinni jednak pamiętać także o umiarze i umiejętności pogodzenia gry z życiem osobistym. Bardzo łatwo jest się bowiem uzależnić od gier, a to będzie wymagało interwencji specjalisty.

Chcesz zostać esportowcem? Zadbaj o dobry komputer i wysokiej jakości monitor.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone